Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Šitas miestas besvoris – peržiūrų ciklas, apjungiantis Niujorką, Londoną, Vilnių, Šiaulius…

Apie

Renginys įvykęs

„Šitas miestas besvoris. Čia nėra prisiminimų. Kai einu gatve, beveik nesiekiu žemės, praktiškai sklendžiu“, – sako aktorės Aistės Diržiūtės filme „Šalia tavęs“ (rež. Gintė Regina, 2020) sukurta personažė. Iš čia – ir paskutinio šiemet „Meno avilio“ peržiūrų ciklo „Šitas miestas besvoris“ pavadinimas. Lapkričio 28, gruodžio 5 ir 12 dienomis „Meno avilio“ sinematekoje vyks trys filmų ir videomeno kūrinių seansai, kviečiantys patirti buvimą mieste ir kartu su juo.

Onos Kotrynos Dikavičiūtės ir Gerdos Paliušytės kuruota programa „Šitas miestas besvoris“ užbaigs visus 2023 metus vystytą organizacijos „Meno avilys“ teminę travelogų ir kelionių filmų liniją. Ilgametražių ir trumpametražių dokumentinių ir vaidybinių filmų bei videomeno kūrinių seansuose miestas suvokiamas kaip vaizduotės, ieškojimų, „coming of age“ erdvė, kuri formuoja žmogų, o žmogus – ją. „Programoje atsiveriantys miestų peizažai ne tik skatina, augina, įgalina, bet ir neretai riboja, taip sukurdami erdvę ilgesiui ir fantazijoms“, – sako kuratorės.

Programa:

I dalis | lapkričio 28 d. 19 val.
dok. f. TCHOUPITOULAS | rež. Turner and Bill Ross, 2012, 80 min.

II dalis | gruodžio 5 d. 19 val.
Šiuolaikinių lietuvių meninink(i)ų video kūrinių programa, 50 min.

III dalis | gruodžio 12 d. 19 val.
video kūrinys UGNIS | rež. Kristina Inčiūraitė, 2005, 5 min. 30 sek.
dok. f. TRANSNISTRA | rež. Anna Eborn, 2019, 96 min.