Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


„Sielos trilypumas“: Alexander Panizza (fortepijonas, Argentina/Kanada)

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Koncertas
Data Data:
Trečiadienis, Liepa 19, 2023
Vieta Vieta:
M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11, Vilnius
Pradžia Pradžia:
18:00 val.

Apie

„Skambantis Čiurlionio Vilnius“ – septynios muzikinės dovanos Vilniaus miestui. PENKTA DOVANA – „Sielos trilypumas“.

Kas nutinka, jeigu Argentinos šaknis turintis pianistas Alexanderis Panizza, gyvenantis Toronte, apsiima groti Čiurlioniui skirtą programą? Jis renkasi tris Čiurlionį jaudinusius elementus: gamtą, liaudies dainas ir šokius bei religinį paslaptingumą, „ištempia“ juos tarp Lietuvos, Argentinos ir Kanados, tada ruošiasi ir laukia… O kartu su juo penktosios muzikinės dovanos Vilniaus miestui 700-ojo gimtadienio proga laukia ir M. K. Čiurlionio namai, kurie pakvietė pianistą tapti projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ dalimi.

Liepos 19 d., trečiadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose koncertuos antrasis muzikinio ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ svečias iš užsienio – pianistas Alexanderis Panizza Vilniaus miestui įteiks muzikinę dovaną „Sielos trilypumas“. Gamta, liaudies menas ir religinis paslaptingumas – visa tai dovanos sudedamosios dalys, kurias pianistas kvies patirti.

Kanados ir Argentinos atstovas Alexanderis Panizza, kuriuo žavisi tiek kritikai, tiek visuomenė, muzikinį išsilavinimą įgijo Toronte, Buenos Airėse, Ženevoje, Paryžiuje, Barselonoje ir Londone, kur baigė Karališkojo muzikos koledžo aspirantūrą. Pianisto meistriškumas ir galingas skambesys puikiai atsiskleidžia fortepijoninių koncertų repertuare, kuriame minėtini Brahmso, Rachmaninovo, Čaikovskio, Chopino, Beethoveno ir Schumanno opusai. Jo diskografijoje – 32 Beethoveno fortepijoninės sonatos, visi Alberto Ginasteros fortepijoniniai opusai bei Carloso Guastavino, Muzzio Clementi ir Davido Winklerio kūriniai (Naxos, American Composers Series).

Įėjimas laisvas.

Plačiau ➤ https://bit.ly/penkta_dovana