Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Sauliaus Petreikio edukacinio filmo „Senieji instrumentai" peržiūra Užupio meno inkubatoriuje

Apie

Renginys įvykęs

Vasario 12 d. 13.00 val. Užupio meno inkubatoriuje vyks edukacinio filmo visai šeimai „Senieji instrumentai” peržiūra.

Šis renginys yra Vilniuje vykstančio „Su-Menėk“ akcijos dalis, kuri kviečia vilniečius bei miesto svečius jau trečią kartą kiekvieną vasario savaitgalį (nuo vasario 4 d.) leistis į meno pripildytą kelionę „SU-MENĖK“.

Apie filmą:

Ožragis, sekminių ragelis, dambrelis, dudukas, daudytės, žemaitiškos kanklės – tai tik dalis multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio sukauptų archaiškų liaudies instrumentų. Patys įvairiausi jų garsai, kūrėjo meistriškai supinti į jautrias muzikines pynes, virpina klausytojų širdis. Filme S. Petreikis dalinasi ne tik kūryba, bet ir savo mylimų instrumentų kilmės ar atsiradimo jo instrumentų bibliotekoje istorijomis. "Ši edukacija man yra tarsi spektaklis, kuriame spontaniškumo yra kur kas daugiau nei režisūros. Tikiuosi, kad šis įrašas padės praskaidrinti klausytojų dienas, o gal kam nors taps ir įkvėpimu pačiam pradėti muzikuoti", - S. Petreikis.

„Visą muzikinį kelią mane lydi skirtingų garsų paieškos. Šalia koncertinės veiklos vedu ir edukacijas, kurių metu stengiuosi supažindinti klausytojus su senaisiais Lietuvos bei pasaulio instrumentais. Programa tapo populiari, ją pristačiau daugiau nei 100 skirtingų Lietuvos mokyklų. Paskelbus karantiną, nusprendėme ją įrašyti, kad būtų pasiekiama visiems. Šios edukacijos tikslas - paskatinti į kiekvieno iš mūsų gyvenimą įsileisti daugiau garsų, muzikuoti namuose bei praplėsti savo turimas žinias apie skirtingus instrumentus ar tiesiog sudominti”, - sakė S. Petreikis. Anot jo, šiame įraše jam buvo svarbu atskleisti, kaip įdomiai gali skambėti archaiški lietuviški diatoniniai instrumentai bei papasakoti apie jų atitikmenis kitose šalyse. „Visi žino ragus ir daudytes ar kankles, bet tikrai ne kiekvienas yra girdėjęs, kad tais pačiais instrumentais, vadinamais kitaip, groja ir mūsų kaimynai. Muzikos, kuri jais atliekama, charakterį padiktuoja tautos temperamentas. Man labai smagu tuos gražius skirtumus atrasti ir jais pasidalinti“, - mintimis dalinosi atlikėjas.

Edukacija buvo nufilmuota industrinėje „LinkMenų fabriko“ erdvėje, kur režisūrinius akcentus sudėliojo Juozas Bobina, o vizualinius sprendimus kūrybinei komandai rasti padėjo dalinininkas Vitalijus Čepkauskas. S. Petreikis pasakojo, jog nesinorėjo ieškoti sudėtingų meninių sprendimų ar ieškoti autentiškos aplinkos gamtoje – šį kartą jo paties sugeneruotos idėjos pagrindu tapo konceptualus minimalistinio stiliaus vaizdinys ir garsinis pasakojimas, kuriuo norima atkreipti dėmesį į pačius instrumentus ir jų unikalumą.

Įprastai S. Petreikio edukacijų dalimi tampa vaikai, kuriuos jis žaidybiškai įtraukia į pasirodymą. Įraše auditorijos nėra, tad norėdamas pasakojimui suteikti dinamiškumo, multiinstrumentalistas pasikvietė muzikantus Donatą Petreikį ir Vytautą Mikeliūną bei šokėją Dainių Biskį. „Kiekvienas žmogus į bet kokį pasirodymą įneša savo energetinį indėlį, kuris yra svarbus bendrai kūrinio koncepcijai. Šiuo atveju jie man padėjo įtaigiau papasakoti apie muzikos instrumentus, kartais nukreipdami dėmesį nuo manęs instrumento garso link, kartais tiesiog įnešdami daugiau spalvų, - sakė muzikantas.

Po filmo peržiūros vyks susitikimas su muzikantu Sauliumi Petreikiu.
Filmo trukmė - 30 min.
Bilieto kaina - 5 eur suaugusiems ir 3 eur vaikams.
Bilietus įsigyti galima parašius el. paštu info@spmuzika.com
Būtina išankstinė registracija.