Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Saulies miestas - Vilniui

Apie

Renginys įvykęs

SAULĖS MIESTAS – VILNIUI
Koncertuoja Šiaulių pučiamųjų orkestras, meno vadovas ir dirigentas – S. Vaičiulionis

Kviečiame į Šiaulių pučiamųjų orkestro koncertą! Kolektyvo meno vadovas ir dirigentas – Sigitas Vaičiulionis, dirigentas – Gediminas Brūzga. Koncerte dalyvauja solistai Evelina Gancevska, Marija Kacilevičiūtė, Juozas Janužas, Romualdas Juzukonis.
Koncerto vedėjas – aktorius Vladas Baranauskas.

Lietuvos pučiamųjų orkestrų istorija sena ir garbinga. Manoma, kad jau XIV a. pabaigoje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje skambėjo kariniai pučiamųjų orkestrai. Vytautas Didysis turėjo savo švilpynių orkestrą. XIX a. antroje pusėje pučiamieji instrumentai ir jų orkestrai buvo paplitę visoje Lietuvoje.
Netrukus po Lietuvos valstybės atkūrimo, 1922 metais, Šiauliuose buvo dislokuotas Kauno kunigaikščio Vaidoto aštuntasis pėstininkų pulkas su savo pučiamųjų orkestru. Jam vadovavo garsusis kapelmeisteris Bronius Jonušas. Tame orkestre 1925–1936 metais grojo būsimasis Šiaulių pučiamųjų orkestro įkūrėjas ir vadovas Stasys Jautakas (1906–1975). Taigi, galima teigti, kad dabartinio Šiaulių pučiamųjų orkestro šaknys siekia 1922-uosius.
1945 metais S. Jautakas įkūrė Šiaulių muzikos mokyklos pučiamųjų orkestrą ir jam vadovavo iki 1966 metų. Tada ir nusprendė, kad Šiauliams laikas turėti profesionalų miesto pučiamųjų orkestrą. Pirmasis orkestro koncertas vyko 1967 m. gegužės 1 d. Šiaulių parko vasaros sezono atidarymo proga. Nuo tada orkestras koncertuoja Šiaulių mieste ir apskrityje, dalyvauja tradiciniuose festivaliuose, respublikiniuose pučiamųjų orkestrų čempionatuose. Nuo 1970 metų orkestras yra respublikinių, vėliau pasaulio lietuvių dainų švenčių dalyvis, per minėtas šventes vykusių konkursų prizininkas ir laureatas. Orkestras sėkmingai gastroliuoja Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Olandijoje.
Šiaulių pučiamųjų orkestras koncertavo kartu su tarptautinių konkursų laureatais, bendradarbiauja su įvairiais muzikos ir meno mokyklų ansambliais, solistais ruošiant valstybinių švenčių programas.
Nuo 2016 metų orkestro meno vadovas ir dirigentas – Sigitas Vaičiulionis, dirigentas – Gediminas Brūzga. Orkestro vadovo asistentas – Arvydas Lingys.

Festivalį organizuoja Vilniaus Rotušė
Mecenatas – Vilniaus savivaldybė
Informaciniai partneriai: JCDECAUX LIETUVA, LAISVĖS TV, ZNAD WILII
Rėmėjai ir partneriai: Lietuvos kariuomenė, JAGA LT, Vilniaus apšvietimas, KARCHER, mineralinis vanduo AKVILĖ, viešbutis ST. PALACE