Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


„Prarastas rojus“ | Sara Crombach, fortepijonas

Apie

Renginys įvykęs

M. K. Čiurlionio namuose tęsiamas koncertų ciklas „Dialogai su Čiurlioniu“. Pirmajame 2023 metų susitikime, kuris įvyks sausio 18 d. 18 val., pianistė ir mokslininkė iš Olandijos Sara Crombach pristatys programą „Prarastas rojus“. Šioje programoje persipins kompozitorių, kilusių iš Vidurio ir Rytų Europos šalių, muzika. Kiekvienas iš autorių – nacionalinės mokyklos tvėrėjas, ypatingai svarbus savo šalies muzikinės kultūros atstovas.

Pasak pianistės, „kiekviename iš programoje sudėliotų kūrinių pasakojamos labai skirtingos istorijos, tačiau visas jas vienija labai aiškus nacionalinis koloritas ir viena pagrindinė tema – prarasto pasaulio ar laiko ilgesys. Lenkas Chopinas, lietuvis Čiurlionis, armėnas Komitas, čekas Janačekas – visi didesnę dalį savo gyvenimo praleido už savo tėvynės ribų arba pavergtoje tėvynėje – iš čia jų kūriniuose juntama nostalgija, ilgesys. Ukrainietis Jaščenko ir turkas Fazilas Say – šiandienos kompozitoriai, kurie savo kūryboje derina poetišką tautos kalbos ir universalesnės klasikinės muzikinės kalbos junginį.“

Koncertas nemokamas.
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Išankstinė registracija nevykdoma.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.