Dialogai su Čiurlioniu: „Sapnuojant Sonatą Miške“ | M. Kerem, R. Zubovas

Koncertas, Data: Ketvirtadienis, Liepa 18, 2024
Žiūrėti

Informacija

Renginys:
Koncertas
Vieta:
M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11, Vilnius
Pradžia:
18:00 val.
Pirkti internetu:

Apie

M. K. Čiurlionio namai tęsia tradiciją karštas vasaros dienas atvėsinti gaivia, subalansuota klasikine muzika ir kviečia į ciklo „Skambantis M. K. Čiurlionio Vilnius“ vakarus.

Liepos 18 d., ketvirtadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose smuikininkas-kompozitorius Mihkel KEREM ir pianistas Rokas ZUBOVAS pristatys naują koncertinę programą „Sapnuojant Sonatą Miške“, kurios metu klausytojai panirs į fantazijų ir sapnų karalystę.

Programa simboliškai prasideda Mihkel Kerem miniatiūra smuikui ir fortepijonui „Asleep“. O programos apibendrinimui atlikėjai nutarė parengti Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ versiją smuikui ir fortepijonui, taip reaguodami į XIX a. gyvavusią praktiką padaryti simfoninius kūrinius lengviau prieinamus klausytojams adaptuojant juos įvairiems instrumentų ansambliams. Programos centre – trijų amžininkų kompozitorių, M.K. Čiurlionio, M. Ravelio ir L. Janačeko, sonatos smuikui ir fortepijonui. Visų trijų kompozitorių santykis su šiuo žanru apgaubtas paslapties ūkais.

Programa:

Mihkel Kerem – „Asleep“
Maurice Ravel – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 1 (posth.)
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis/M. Kerem – „Neatsisveikinęs“

Leos Janaček – Sonata smuikui ir fortepijonui
1. Con moto
2. Ballada
3. Allegretto
4. Adagio

M. K. Čiurlionis – Simfoninė poema „Miške“, transkripcija smuikui ir fortepijonui (M. Kerem ir R. Zubovas).

Bilietus platina: Bilietai.lt

Mihkelis Keremas įkūnija garsių smuikininkų, kurie yra ne tik virtuoziški solistai, bet ir žymių orkestrų koncertmeisteriai, įvairiapusiai kamerinės muzikos atlikėjai bei žinomi kompozitoriai, tradiciją. Šiuo metu kompozitoriaus M. Keremo kūrybą sudaro apie 200 kūrinių, tarp kurių yra aštuonios simfonijos, koncertai įvairiems instrumentams su orkestru, styginių kvartetai, kamerinės sonatos. Kaip smuikininkas, M. Keremas yra Liverpulio karališkojo simfoninio orkestro antrasis koncertmeisteris, daug koncertuoja kaip solistas ir įvairių kamerinių ansamblių dalyvis. Lietuvoje smuikininkas yra pažįstamas ir laukiamas svečias, tai jau penktasis jo prisistatymas Lietuvos muzikos mylėtojams.

Pianistas Rokas Zubovas yra koncertavęs Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje, daugelyje Europos valstybių. Itin svarbią vietą pianisto repertuare užima M. K. Čiurlionio (1875-1911) kūryba. Rokas Zubovas yra vienintelis pianistas pasaulyje įrašęs visus M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui į 6 kompaktines plokšteles (2010 metais, išleido „Impetus musicus”). Pianistas rengia muzikos festivalius, rašo straipsnius įvairiais muzikos ir kultūros klausimais; sukūrė pagrindinį vaidmenį meniniame filme „Laiškai Sofijai” (2012 metais, režisierius Robert Mullan, Didžioji Britanija), skaitė pranešimus įvairiais M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėjimo klausimais tarptautinėse konferencijose Lietuvoje, Estijoje, Belgijoje, Argentinoje, JAV.