Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Rotušės rūsiai ir kalėjimai

Renginio informacija

Renginys Renginys:
Ekskursija
Data Data:
Šeštadienis, Lapkritis 21, 2020
Pradžia Pradžia:
10:30 val.
Trukmė Trukmė:
2 val.
Susitikimo vieta Susitikimo vieta:
Prie Filharmonijos, Aušros vartų g. 5, Vilnius

Apie

„Vivid Vilnius“ kviečia atrasti nematomą Vilniaus veidą ekskursijoje „Rotušės rūsiai ir kalėjimai“. Šiandien sunku patikėti, kad šiurpusis bausmių, persekiojimo ir kalinimo vietų tinklas senajame Vilniuje buvo pačioje miesto širdyje – aplink Vilniaus Rotušę. Tarp šurmuliuojančios Rotušės aikštės, žymiųjų Aušros ir Rūdininkų vartų dygo nuostabaus grožio bažnyčios, kilo puošnūs didikų rūmai, o tamsiuose požemiuose kūrėsi pelnytos (ar nelabai pelnytos) bausmės vietos. Ekskursijos metu lankysime ir šiandien išlikusius požeminius kalėjimus ir slėptuves, kuriose vyko išlikimo drama, versime bausmių ir išgyvenimo istorijų puslapius. Sužinosime daug įdomybių apie tai, už ką grėsė patekimas į šias vietas ir kokios senovėje būdavo bausmės. Ir greičiausiai ne vienas pasidžiaugsite, kad šiandien laikai jau kitokie!

Šiandien gyvename teisinėje valstybėje, kur visi žinome ką galima daryti, o ko – ne, už ką galima susilaukti bausmės. O ar pagalvojote, kad taip buvo toli gražu ne visada? Ekskursijos metu sužinosite, kaip teisingumas veikė prieš šimtus metų. Už ką senajame Vilniuje galėjai sulaukti budelio kirčio? Ar inteligentijos susibūrimai – tai baudžiamoji veikla? Ar už atsidavimą ir tarnystę Dievui galima sulaukti bausmės? Kaip Vilniaus žydai bandė ištrūkti iš Antrojo pasaulinio karo žudymo mašinos ir kokių neįtikėtinų būdų jie griebdavosi, bandydami išsaugoti gyvybę?

Ekskursijos metu nusileisime į Rotušės požemius saugančius tamsiąsias praeities paslaptis. Nusileidę po miesto grindiniu, pateksime į rūsius, skaičiuojančius jau bemaž pusę tūkstančio metų, ir slepiančių gausybę kraują stingdančių istorijų. Paieškosime šių istorijų pėdsakų ar netgi požemiais klajojančių vaiduoklių. Po to keliausime į „Maliną“ – šis iš pirmo žvilgsnio nekaltas pavadinimas slepia vietą, kuri tapo paskutine išgyvenimo viltimi Vilniaus žydams, patekusiems į holokausto gniaužtus Antrojo pasaulinio karo metais. Prisiminsime ir Šv. Andriejų Bobolę, jėzuitą kankinį, kurio relikvija ilsisi vienoje gražiausių Vilniaus bažnyčių. Galiausiai, sužinosime, už ką ir kur buvo kalinamas garsusis poetas romantikas Adomas Mickevičius, ir kokiu akibrokštu jo kalinimas baigėsi.

Šios ir kitos išlikimo istorijos paslaptingiausiame Vilniaus požemių labirinte Jums atsiskleis ekskursijoje „Rotušės rūsiai ir kalėjimai“.

Ekskursijos metu bus lankomi šie objektai:

 • Rotušės rūsiai
 • Slėptuvė „Malina“
 • Šv. Kazimiero bažnyčia
 • Konrado celė
 • *Lankomų objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis.

  Ekskursijos kaina* asmeniui – 10 EUR; moksleiviams, senjorams – 7 EUR; vaikams iki 7 m. – 1 Eur. Į kainą įeina gido paslaugos.

  Papildomos išlaidos lankomiems objektams: 3 EUR/asm., įskaitant vaikus.

  Bilietus į ekskursiją galite įsigyti VividVilnius Biletai

  Daugiau informacijos www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824