Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Rimanto Kmitos knygos „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ pristatymas

Apie

Renginys įvykęs

Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame į, ko gero, išsamiausią Rimanto Kmitos knygos „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ pristatymą MO muziejuje. Renginyje dalyvauja autorius, psichologė-psichoterapeutė prof. Danutė Gailienė, literatūros mokslininkė Dalia Satkauskytė, susitikimą moderuoja 15min knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas.

Naujausia R. Kmitos knyga „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ pasakoja apie vieną ryškiausių praėjusio amžiaus Lietuvos poetų. Tačiau ne tik apie jį. Kaip sako R. Kmita, „šis pasakojimas apie maištą, apie kūrybinį pyktį, kovą, konkurenciją, įsitvirtinimą kultūroje, apie derybas ir konfliktus ne tik su kitais, bet ir su savimi. Svarbiausias knygos klausimas – iš kur visa tai ateina, kur Gedos fenomeno šaknys?“

Iš dalies „Ugnies giesmės“ – ir apie tą kainą, kurią už kūrybą sutiko mokėti poetas, o kartu ją mokėjo ir jo artimieji. Ir apie tą laiką, kuriame klestėjo Sigito Gedos poezija, apie santvarkų kaitą, apie vaikystę ir senatvę, apie gyvenimą, kuris buvo kaip nuolatinė kova ir niekad negęstanti ugnis.

R. Kmita siekia ne aprašyti, bet suprasti poetą, kurio asmenybė apipinta įvairiausiais mitais. Suprasti, kodėl jo gyvenimas buvo toks – aštrus, konfliktiškas, maištingas; ir galbūt – kokios buvo Sigito Gedos viduje kunkuliavusių gaivalų priežastys ir ištakos. Vienas raktinių žodžių čia yra pyktis. Jis lėmė nesitaikstymą su neteisybe, nuolatinį konflikto su aplinka (ir su savimi) ieškojimą, tačiau kartu ir skatino vidinę ugnį, be kurios nebūtų poezijos. Pyktis S. Gedos kūryboje analizuojamas ne tik kaip kultūrinė, psichologinė ar fizinė sąvoka, bet ir sociologiniu aspektu – kaip kūrybos sąlyga, veikimo kultūroje būdas. Konkretaus laiko politiniame ir visuomeniniame kontekste poetas išties įgauna ne vieną, o visą tūkstantį veidų.