Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


KLASIKA VISIEMS 2023 | Camille Saint-Saëns „Requiem“

Apie

Renginys įvykęs

„Klasika visiems“ kviečia į 11-ąjį sezoną! 2023 m. lapkričio 25 d., šeštadienį, 20:00 val. Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje, skambės Camille'io Saint-Saënso mišios „Requiem“.

Camille'io Saint-Saënso „Requiem“ yra nepaprasta kompozicija, kurioje susilieja unikalus ir naujoviškas kūrėjo stilius ir tradiciniai lotyniškų mišių už mirusiuosius elementai. 1878 m. sukurtas „Requiem“ žinomas dėl sudėtingos chorinės ir orkestrinės aranžuotės. Saint-Saënso sugebėjimas „Requiem“ mišioms įlieti dramos ir emocijų daro šį kūrinį unikaliu: jis įtraukė kontrastingas muzikines temas, nuo iškilmingumo akimirkų pereidamas prie ryškaus intensyvumo ištraukų, suteikdamas kūriniui stulbinamą išraiškos gylį. Saint-Saënso kompozicijoje skamba ir jo laikotarpiui bei tokio stiliaus kūriniui netradicinis instrumentas – vargonai. Camille'io Saint-Saënso „Requiem“ demonstruoja kompozitoriaus sugebėjimą iš naujo išrasti klasikines formas, gerbiant tradicijas, todėl tai yra nesenstantis ir žavus kūrinys klasikinės muzikos pasaulyje.

„Klasika visiems“ – tai unikalus Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro kartu su trijų VU chorų „Pro Musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė) organizuojamas projektas, kuris kviečia visus klasikinę muziką ir dainavimą mylinčius žmones įsitraukti į gyvą muzikavimą, prisiartinti prie klasikinės muzikos lobyno bei bendrame jungtinio choro skambesyje suvienyti balsus skleidžiant kūrybingo bendradarbiavimo idėją.

Šiemet prie „Klasika visiems“ jungtinio choro prisijungia VU kamerinis orkestras (vad. Modestas Jankūnas) ir bei žinomi Lietuvos vokalistai – Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Dainius Puišys (baritonas).

„Klasika visiems“ jungtinio choro ir orkestro dirigentė Rasa Gelgotienė.

Koncerto pradžioje VU kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Modestas Jankūnas) atliks Maciej Malecki kūrinį Concertino in Ancient Style for 2 Harps and string Orchestra.

Projektą finansuoja Valstybinis studijų fondas.