Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   VŠDT spektaklis „Remyga“, rež. O. Koršunovas

Apie

Renginys įvykęs

REMYGA
Psichodelinė roko baladė apie Šiaulių mentą

Pjesės autorius – Rimantas Kmita
Režisierius – Oskaras Koršunovas

Režisieriaus asistentas – Jokūbas Brazys
Scenografė – Irina Komissarova
Kostiumų dailininkės – Justina Ignatavičienė, Greta Milevičiūtė
Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas
Video menininkas – Ignas Juzokas
Muzika – Paulius Ignatavičius, Lukas Malinauskas, Gintas Gascevičius, Severinas Norgaila, Eligijus Žilinskas, Paulius Trijonis.

Premjera – 2020 m. spalio 22 d.

Spektaklis „Remyga“ nuo pirminio sumanymo iki galutinio realizavimo yra susijęs su Šiauliais. Specialiai šiam spektakliui pjesę rašęs bestselerio „Pietinia kronikas“ autorius Rimantas Kmita pateikia fantasmagorišką istorijos versiją, nuaustą iš tikrų faktų ir fikcijos. Pjesėje kalbama apie miestą ir jo žmones, apie tikrus įvykius ir mitus, apie tuos, kuriems miestas tapo jų likimu. „Remyga“ grąžina žiūrovus į pirmuosius Nepriklausomybės metus. Su kokiais (ne)matomais priešais tuomet kovojome? Kuo mes buvome ir kuo tapome?

Pjesės veiksmas vyksta prieštaringais 1988-1992 metais Šiauliuose. Daugelis dar gerai prisimename šį sudėtingą pokyčių laiką, kai su nepriklausomybės idealizmu grūmėsi tamsiosios senųjų struktūrų jėgos. Tarp šių dviejų jėgų blaškosi ir pagrindinis pjesės herojus – Remyga. Atitarnavęs sovietinėje armijoje Afganistane, Remyga grįžta į gimtuosius Šiaulius. Jis norėtų gyventi kaip „visi normalūs žmonės“ – būti mylimu vyru, geru tėvu, pareigingu darbuotoju. Tačiau praeities šešėliai ir aplink tvyrantis chaosas vis tirštėja, o tamsiosios jėgos įgauna vis didesnių galių. Kaip tokioje chaotiškoje visuomenėje nubrėžti ribą tarp gėrio ir blogio? Kaip išlikti sąžiningu prieš save ir kitus? Kaip suvaldyti savo vidinius demonus? Kokia yra nepriklausomybės – politinės ir asmeninės – kaina?

Spektaklio kūrėjai suplakė sunkiai nusakomo žanro kokteilį iš dokumentinės medžiagos, kasdienybės autentikos, psichodelinės mistikos ir gyvo roko muzikos. Režisierius Oskaras Koršunovas „Remygoje“ įžvelgia anuometinį visos Lietuvos veidą: „tai, kas tuomet vyko Šiauliuose, vyko ir visoje Lietuvoje“.

Vaidina:
Remyga – Anicetas Gendvilas
Sonata – Monika Geštautaitė
Laima – Gintarė Ramoškaitė
Uošvis – Sigitas Jakubauskas/Vytautas Kaniušonis
Andrius – Aidas Matutis
Donatas – Josifas Baliukevič
Saulius – Severinas Norgaila
Daiva – Nomeda Bėčiūtė
Princai – Rolandas Dovydaitis, Juozas Bindokas
Majoras – Juozas Žibūda
Fridrikas – Mindaugas Jurevičius
Taksistas – Romanas Dudnikas
Fredis – Vilija Paleckaitė
Vaikiukas – Vladas Baranauskas
Meška – Eduardas Pauliukonis
Jautis – Silvija Povilaitytė
Barmenė – Irena Liutikaitė
Baro šeimininkė – Nijolė Mirončikaitė
Baro šokėjos – Lina Bocytė, Jūratė Budriūnaitė, Inga Jarkova-Bučienė/Akvilė Vitkūnaitė, Danguolė Petraitytė

Apdovanojimai:
- XXXVII profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pagrindinis prizas UŽ GERIAUSIĄ SPEKTAKLĮ (Rokiškis, 2021 m. spalio mėn.)
- Profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalio „Pakeleivingi“ pagrindinis prizas. „Remyga“ paskelbtas ryškiausiu festivalio spektakliu (Anykščiai, 2020 m. spalio mėn.)