Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Pokalbiai ne apie teatrą. Stigmų pančiuose. Kaip išsilaisvinti?

Apie

Renginys įvykęs

POKALBIAI NE APIE TEATRĄ

Kovo 6 d. 18 val. LNDT fojė

Stigmų pančiuose. Kaip išsilaisvinti?

Jei reikėtų apibūdinti stigmą, kaip tai padarytumėte? Neretai kalbama apie kitoniškumą, primetamas etiketes, tariamus nukrypimus nuo nusistovėjusių kultūrinių ar socialinių normų. Tai paaiškina ir pati žodžio kilmė – stigmomis senovės Graikijoje buvo apibūdinami ant vergų ir nusikaltėlių kūnų išdeginti ženklai. Bene visada stigmos su savimi nešasi ir didžiulį neigiamą krūvį, diskriminaciją, kuri gali palikti randus visam gyvenimui. Su stigmomis, kaip visuomenė, gyvename kasdien, išties juk patys jas ir sukūrėme. Bet ką stigmos reiškia nuolat jų veikiamiems žmonėms?

Seksualinis smurtas, negalia, savižudybės, lytinė tapatybė, psichinė sveikata – tik keli iš stigmatizuojamų aspektų ir šį sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti. Kaip stigmos gimsta ir kodėl jos tokios gajos? Kodėl tam tikromis temomis kalbėti bijoma, nenorima? Kaip atrodytų mūsų visuomenė, jei stigmų nebūtų? Ar tai išvis įmanoma?

Pokalbio dalyviai:

• Rugilė Butkevičiūtė, iniciatyvos „Ribologija“ bendraįkūrėja
• Paulius Skruibis, psichologas-psichoterapeutas, Vilniaus universiteto Psichologijos instituto profesorius
• Ajus Jurgaitis, trans žmonių teisių ir savitarpio pagalbos asociacijos „Trans Autonomija“ pirmininkas

Pokalbio moderatorė - Ieva Balsiūnaitė, LRT žurnalistė