Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | PLĖTRA, ĮSITRAUKIMAS, RIBA, ATRADIMAS

Apie

Renginys įvykęs

Vienam jų nepaprastai patinka leistis į žygį, kurio metu bus pasiektos ir tikriausiai peržengtos „klasikiniam muzikantui“ nustatytos ribos, nes už jų laukia visiškai nauji pasauliai. Kitas garsus atranda panirdamas į save – į savo vidines platumas. Pirmasis, keliaudamas garso paribių link, pasitelks neribotas technologijų galimybes. Antrasis tarsi susilies su savo instrumentu – jis ribotas, bet per intymų rezonansą su siela tampa tarsi kokia priebėga.
Jiedu susitiks scenoje ir mėgins jungti asmeninių kelių trajektorijas, stengdamiesi kurti tai, kas tuo pat metu ir ekspansyvu, ir įtrauku – klausytojas išvys ir išgirs, kas atsitinka, kai ėjimas į išorę jungiamas su judėjimu į vidų, kai du kūrėjai mėgina nuvilioti vienas kitą savo pasirinkta kryptimi.

Atlikėjai:
Antonijus Baryševskis (Ukraina)
Maksimas Kolomijetsas (Ukraina)

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.