Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Nauja paroda „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“

Apie

Renginys įvykęs

Valstybės pažinimo centras kartu su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi pristato parodą „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“.

2021 metų rugsėjo 30 dieną visuomenei atveriamoje parodoje siekiama į vieną reikšmingiausių moderniosios valstybės dešimtmečių pažvelgti per meno pasaulio reiškinius bei atskleisti sovietmečio pabaigos ir pirmųjų po Nepriklausomybės sekusių metų laikotarpio specifiką. Tuo metu vykę kultūros procesai menkai dokumentuoti, priešingai nei kitose šalyse, kuriose yra parengta išsamių studijų ne tik apie kultūrą, bet ir, apskritai, to meto kasdienį gyvenimą.

Kaip meno kūriniuose reprezentuojami pokyčiai mūsų visuomenėje? Kokia kūryba dominuoja atgimstančioje Lietuvoje? Kokie reiškiniai susiformavo kultūroje tų nuotaikų, kuriomis gyveno ano meto Lietuvos gyventojai ir menininkai, apsuptyje? Kaip dinamiško laikmečio dvasią suprato kūrėjai? Tai tik vieni iš klausimų į kuriuos mėginama atsakyti šioje parodoje.

Sąvajį atsakymą rasti kviečiame rugsėjo 30 d. 18 val. bei spalio 2 d. 14 val. organizuojamose parodos pažintinėse ekskursijose su parodos kuratore Nideta Jarockiene. Dėl riboto vietų skaičiaus, būtina išankstinė registracija:

Iki susitikimo!