Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Šeiko šokio teatro spektaklis „Paženklintas“ + pokalbis

Apie

Renginys įvykęs

Iš asmeninės patirties išaugęs šokio monospektaklis atveria opią visuomenės problemą – patyčias ir jų poveikį. Kūrėjas pabrėžia – skausmingų patirčių įspaudas lieka atmintyje, kūne, pasirinkimuose ir ilgainiui tampa vidiniu kalėjimu. Spektaklyje atskleidžiamos skirtingos būsenos, kurias per gyvenimą patiria auka. Paskutinė iš jų – priėmimas, galintis pažadinti norą dalintis patirtimi ir skatinti visuomenės sąmoningumą. Jautria šokio kalba atlikėjas (iš)painioja skaudžias patirtis ir tiesia kelius į susitaikymą.

Po spektaklio kviečiame į susitikimą su spektaklio autoriumi Niels Claes. Pokalbis vyks anglų kalba.

Iš Belgijos kilęs šokėjas Nielsas Claesas yra baigęs Fontys šokio akademiją Tilburge, Nyderlandų Karalystėje. 2010–2013 m. jis šoko Mastrichto „Sally“ šokio teatre, „dansgroep Amsterdam“ ir Lenkijos šokio teatre, jam teko šokti tokių choreografų kaip Andonis Foniadakis ir Jo Strømgren spektakliuose bei įvairių kitų kūrėjų projektuose Vokietijoje, Izraelyje, Nyderlanduose. 2015–2017 m. N. Claesas buvo Kauno šokio teatro AURA trupės nariu, o 2017 m. prisijungė prie Šeiko šokio teatro trupės.

2017–2018 m. dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2017 m. buvo pakviestas dėstyti M. K. Čiurlionio menų mokykloje.
Sukurtos choreografijos: „Maathai“ (Lenkijos šokio teatras), „Troškulys“ (šokio teatras „Aura“), „Aside“, „Paženklintas“ (Šeiko šokio teatras) ir „Jiems patinka“ (M. K. Čiurlionio meno mokykla).

2017 ir 2020 metais N. Claes „Metų šokėjo“ kategorijoje buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Idėja, choreografija ir atlikimas: Niels Claes
Muzika: Andrius Stakelė, Karolina Mikutaitė
Kostiumų dizainas: Polina Nimrea
Šviesų dizainas: Aurelijus Davidavičius, Stasys Jamantas
Scenografija: Niels Claes, Giedrė Brazytė
Teatro meno vadovė: Agnija Šeiko
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda: Marius Lukošius, Darius Berulis, Greta Seiliūtė, Austėja Montvydė, Edita Grigaitienė
Spektaklio trukmė 30 min. + susitikimas 30 min.
Premjera: 2021