Pavasarinė kelionė po Europos parką

Paroda, 2025-04-09 - 2025-05-31
Žiūrėti

Informacija

Renginys:
Paroda
Vyksta:
2025-04-09 - 2025-05-31
Vieta:
Europos Parko g. 300, Joneikiškės, Vilniaus r.
Pirkti internetu:

Apie

Įsivaizduokite pasivaikščiojimą, koja už kojos, kai akys mėgaujasi besprogstančia šviežia šakelių žaluma ir išnyrančių skulptūrų kontūrais – baltais, arba rūdžių raudonio, o krūtinėn beldžiasi naujos pradžios džiugesio pilni paukščių balsai.

Kiekvienas metų laikas Europos parko meninį kraštovaizdį apvelka nauju rūbu. Nors daugelis eksponatų didžiuliai, lyg įleidę šaknis, „apsigyvenę“ muziejaus aplinkoje, Meno miške nėra statiškumo, priešingai, – jis tarsi nuolatiniame judėjime, vyksme. Čia stebimas nenutrūkstantis gamtos ir meno kūrinių šokis ir nuolatinis kalbėjimasis vis besikeičiančioje erdvėje – žmogaus, gamtos ir meno.

Pati pirmoji ekskursija anuomet dar visai minimalioje, vienos skulptūros muziejaus ekspozicijoje įvyko 1991 metų spalio 5 dieną. Skulptoriaus Gintaro Karoso „Europos parko simbolis“ buvo ta skulptūra, apie kurią anuomet susirinko menininko studijų draugai.

Jau daugiau nei trisdešimt metų skaičiuojantis Europos parkas, realybe tapęs vieno žmogaus svajonės išsipildymas, šiandien yra erdvė, atvira visiems svajotojams. Kiekvienas kviečiamas leistis į kelionę po Meno mišką.

Europos centro muziejuje EUROPOS PARKE lankytis galima kasdien nuo 10 val. iki saulėlydžio. Bilietai ir informacija: www.europosparkas.org

Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejaus po atviru dangumi plotas yra 55 ha. Europos parko meninį ansamblį sudaro daugiau kaip 100 meno kūrinių, kurių autoriai – įvairių pasaulio šalių menininkai.

Muziejaus tikslas – meno kalba įprasminti geografinį Europos žemyno centrą, 1989 metais nustatytą Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto.

Muziejaus kūrėjas skulptorius Gintaras Karosas yra ir specialiai meno kūriniams formuojamo kraštovaizdžio autorius.
Europos parkas kuriamas kaip vientisas, harmoningas gamtos ir meno kūrinių ansamblis.

Tai pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. Čia – žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų M. Abakanowicz, S. LeWitto, D. Oppenheimo, B. Pepper įspūdingi darbai. Europos parke – Gintaro Karoso skulptūra iš televizorių, Guinness World Records agentūros pripažinta pasaulio rekordu, skulptūriška architektūros Edukacijos centras ir kiti šio menininko kūriniai.

Kaip atvykti. Muziejus yra 19 km į šiaurę nuo Vilniaus centro. Iš Vilniaus važiuokite Kalvarijų gatve iki Santariškių žiedo, pasukite Žaliųjų ežerų kryptimi ir sekite kelio nuorodas į Europos parką.
Į muziejų galima atvykti 66 autobusu, kurio maršrutas Žalgirio st. – EUROPOS PARKAS – Skirgiškės.