Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu ~ Lurdas ~

Informacija

Nemokamas:
Renginys:
Kinas
Data:
Ketvirtadienis, Vasaris 2, 2023
Vieta:
M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11, Vilnius
Pradžia:
19:00 val.

Apie

Vasario 2 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose (Savičiaus g. 11, Vilnius) tęsiamas susitikimų ciklas, kviečiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi STONIU.

Peržiūroje austrų režisierės ir scenarijaus autorės Džesikos Hausner (Jessika Hausner) 2009 metų vaidybinis filmas „Lurdas“ (Lourdes), pasakojantis apie Pirėnų kalnuose Prancūzijoje esančio miestelio Lurdo kasdienybę, garsėjančią stebuklais.

2009 m. Venecijos kino festivalio konkurse „Lurdas“ buvo apdovanotas ne tik kino kritikų asociacijos FIPRESCI žiūri prizu, bet ir katalikų bei ateistų organizacijų premijomis.

Filmo kalba – prancūzų (su angliškais subtitrais ir sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą).
Po filmo, kaip įprasta, bus kviečiama pasilikti pokalbiui.
Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos.
Durys atidaromos 18.30 val.

^^^^^^^^
Audrius Stonys yra aktyvus tarptautinio kino judėjimo dalyvis, Leipcigo, Noibrandenburgo, Sienos, San Paulo, Rio de Žaneiro kino festivalių žiuri narys. Audriaus Stonio dokumentiniai filmai apdovanojimus pelnė 19-oje tarptautinių festivalių, jis vienintelis Lietuvoje yra įvertintas Europos kino akademijos „Felix“ apdovanojimu, jo filmų retrospektyvos buvo surengtos Izraelyje, Vokietijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje ir Japonijoje.

„Kino vakarų metu mes praversime tik nedidelį plyšį į tą, kartais nematomą, dažnai neatrastą arba užmirštą kino lobyną. Kalbu ne apie dešimtmečiais nutolusią kino istoriją, bet ir naujausius filmus, kuriems prasibrauti iki mūsų sutrukdo paradoksali priežastis – jų gelmė, įdomesnė forma, nevienaplanis turinys – tai, kas daugeliui komercinio kino rodytojų kelia alergiją, neįveikiamą siaubą ir baimę”, – Audrius Stonys.