Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   



Pasaulinė mezgimo viešumoje diena Trakų Vokės dvaro parke

Apie

Renginys įvykęs

Pasaulinė mezgimo viešumoje diena birželio 11 d. 11:00 – 15:00 val. Trakų Vokės dvaro parke
Ilgais rudens ir žiemos vakarais, kai dvare darbų ir pareigų sumažėdavo, moterys užsiimdavo rankdarbiais. Kalėdų proga rūmų darbininkai, sustoję į eilę, priklausomai nuo užimamos padėties ir rūmų hierarchijos, būdavo apdovanojami šalikais, pirštinėmis, kepurėmis, kojinėmis arba liemenėmis. Visas šias dovanas virbalais mezgė grafienė Izabelė Tiškevičienė ir rūmų gyventojos.
Kaip anksčiau, taip ir dabar, prisiminsime šią tradiciją ir kartu švęsime Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną Trakų Vokės dvaro sodyboje, kuri minima kiekvienais metais birželio mėnesio antrą šeštadienį ir sutraukia viso pasaulio mezgėjas į parkus. Tegul dvaro parke ir rūmuose žvanga virbalai, pinasi gražiausi raštai, draikosi įvairiaspalvių siūlų gijos. Kviečiame ne tik auksarankes ir auksarankius, perpratusius mezgimo magiją, bet ir pradedančius megzti arba norinčius išmokti žengti pirmuosius mezginėjimo žingsnius.
Laukiame jūsų birželio 11 d. nuo 11:00 iki 15:00 val. Trakų Vokės dvaro sodyboje. Kviečiame ateiti pamegzti ant suolelio, parterio pievelėje, rūmų menėse arba sudalyvauti mezgimo užsiėmimuose. Tegul šią dieną dvaro sodyboje karaliauja virbalai ir siūlai. Renginys nemokamas, išskyrus užsiėmimus:
11:00 – 12:45 Mozaikinio mezgimo rašto edukacinis užsiėmimas
Mezginį su mozaikiniu raštu yra labai paprasta megzti, bet rezultatas būna efektingas. Kviečiame ir pradedančiuosius, ir patyrusius mezgėjus išmokti šios daugiaspalvės mezgimo technikos, kuriai tereikia mokėti išmegzti gerąją ir nukeltąją akį.
Užsiėmimo metu nusimegsite vieną „Liepų alėjos bitės“ padėkliuką. Kiekvienas gaus mezgimo instrukciją, mezgimo projektui reikalingas priemones.
Siūlų malūno mezgėja Laima atsakys į visus iškilusius klausimus.
Užsiėmimo kaina 5 Eur.
Būtina registracija tel. 860590979 arba el. p.: siulumalunas@gmail.com
13:00 – 14:45 Trakų Vokės parko rožyno plaukų aksesuaro mezgimas
Kviečiame kartu nusimegzti plaukų gumytę, papuoštą megzta rože. Šio užsiėmimo metu išmoksite nusimegzti virvutę. Rožę megsime gerosiomis, išvirkščiosiomis ir „muselės“ akimis. Kiekvienas gaus mezgimo instrukciją ir visas reikalingas mezgimui priemones. Megsime kartu su Siūlų malūno mezgėja Laima.
Užsiėmimo kaina – 10 Eur.