Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   MO muziejaus didžioji paroda „Kodėl taip sunku mylėti?" [LAIKINAI MUZIEJUS UŽDARYTAS]

Renginio informacija

Renginys Renginys:
Paroda
Vieta Vieta:
MO Muziejus, Pylimo g. 17, Vilnius
Vyksta Vyksta:
2020.06.20 – 2021.01.31
Pradžia Pradžia:
10:00 val.

Apie

MO muziejuje pristatome naują didžiąją parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“. Parodą kuruoja Olandijos multimedijų menininkė Saskia Boddeke ir vienas originaliausių ir svarbiausių šių laikų režisierių Peter Greenaway. Ši paroda pati tampa meno kūriniu: joje Boddeke ir Greenaway jungia specialiai MO muziejaus erdvėms sukurtas įtraukiančias instaliacijas ir šiuolaikinių lietuvių menininkų kūrinius iš MO ir kitų kolekcijų.

„Kodėl taip sunku mylėti?“ pasakoja apie tai, kaip gyvenime žmonės siekia balanso: pasirinkdami tarp gėrio ir blogio, siekdami panaikinti skirtis tarp turtuolių ir vargšų, nelygybę tarp moterų ir vyrų, susipriešinimą tarp kartų ar rasių. Eksponuojami žymių lietuvių menininkų kūriniai atskleidžia žiaurias istorines aplinkybes, paveikusias mūsų valstybę: okupacijas, laisvės siekį ir drastiškus socialinius pokyčius.

Tai paroda, glaudžiai susijusi su Boddeke ir Greenaway asmeninėmis patirtimis – jų instaliacijose pasirodanti veikėja Susa Bubble yra įkvėpta jų jauniausios dukros Pip. Menininkai kalba apie tai, kad jiems kaip tėvams neramu dėl savo vaiko ateities: ji turės spręsti iškilsiančias problemas, susijusias su migrantų, ekologine ir politine krizėmis. Lygios teisės ir tolerancija vienas kitam yra ypatingai svarbūs dabar, kai didžiulės žmonių grupės – dažnai paskatintos drastiškų klimato pokyčių – palieka savo namus ieškodamos geresnių gyvenimo sąlygų. Priimti šiuos pokyčius sunku dabartinėje politinėje aplinkoje, kai valstybių santykiai vis labiau įtempti, o radikalūs dešinieji judėjimai vis stiprėja. Visgi, parodos žinutė kupina vilties: pastangos, kurias skiriame šiems iššūkiams įveikti ir suteikia mūsų gyvenimui prasmę.

Menininkų kuruotos parodos jau rodytos Luvre Paryžiuje, Rijksmuseum Amsterdame, Žydų muziejuje Berlyne, Italijos paviljone 56-ojoje Venecijos Bienalėje bei daugybėje kitų svarbių institucijų visame pasaulyje.

Tai nėra įprasta paroda, ji – lyg filmas, kurį kviečiame patirti ir pajausti patiems. Judėkite po erdvę laisvai, čia nėra griežto eiliškumo. Eksponuojami kūriniai pratęsia filmo siužetą, todėl kviečiame kurti jų personažus patiems.

Kūrinių aprašymus galite rasti išsamiame parodos e. gide: https://gidas.mo.lt/turai/kodel-taip-sunku-myleti

Turėkite savo telefoną ir ausines.

Taip pat informuojame, kad parodoje yra tamsu, taip pat yra blyksinčių šviesų ir baseinas. Būkite atidūs!

Menininkai

Poema, filmas, instaliacijos: Saskia Boddeke

Piešiniai, Susos Bubble figūra: Peter Greenaway

Koliažai, piešiniai, animacija: Pip Greenaway

Kompozitorius: Luca D’Alberto

Montažas: Elmer Leupen

Šviesų dizainas: Maarten Warmerdam

Garso režisierius: Danny Weijermans

Kaligrafija: Linas Spurga jaunesnysis

Rekvizitai: Baltic Art Force

Apipavidalinimas: Indrė Lubytė, Diana Remeikytė, Titas Vilkaitis, Veronika Guželytė

Filmas

Vaidino: Pip Greenaway

Režisierė: Saskia Boddeke

Vyriausiasis operatorius: Ruzbeh Babol

Apšvietėjas: Edwin Bakker

SB&PG projektai

Prodiuserės: Annette Mosk, Lotte Schmidt

MO muziejus

Parodą rengė: Ugnė Paberžytė, Ieva Stasevičiūtė, Paulius Vitkauskas, Deima Žuklytė-Gasperaitienė

Grafinis dizainas: Tadas Karpavičius