Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


„Palydėkime Senuosius su vargonais!“: Šventinė vargonų muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje

Apie

Renginys įvykęs

Gruodžio 30 d. 18 val. vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į Vilniaus universiteto (VU) vargonų studijos „Unda Maris“ senųjų metų palydėtuves Šv. Jonų bažnyčioje koncerte „Palydėkime Senuosius su vargonais!“. Koncerte dalyvaus Benas Matuzevičius, Regina Dainytė, Vytautas Jonkus, Kotryna Kuliešiūtė, dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir dr. Vidas Pinkevičius.

„Labai malonu muzikuoti kartu su savo studentais“, sakė studijos vadovai Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir Vidas Pinkevičius. „Kai kurie nariai yra studijos „Unda Maris“ senbuviai, o kiti dar tik žengia pirmuosius žingsnius vargonų pažinime. Džiaugiamės galėdami dalintis savo muzikine patirtimi ir šventine nuotaika su visais VU bendruomenės nariais bei Vilniaus miesto svečiais.“

Šiame koncerte kiekvienas klausytojas atras kažką artimo sau, nes programoje skambės įvairių žanrų ir stiliaus kūriniai. Klausytojai išgirs Johanno Sebastiano Bacho, Josefo Rheinbergerio, Alexandro Guilmanto, Maxo Regerio, Jano Pieterszoono Sweelincko, Johanno Strausso, Alberto Renaud ir Vido Pinkevičiaus kūrinius vargonams.

Kadangi koncertas vyks tarpušvenčiu, programoje išgirsime Kalėdinių giesmių melodijas, susimąstyti privers niūrusis Rheinbergeris, nemirtinga klasika dvelks Bacho kūriniai, na, o valsų karalius Straussas panardins į Naujųjų metų sutikimo siautulį. Platus programos spektras leis atskleisti VU Šv. Jonų bažnyčios vargonų galimybes. Vargonai klausytojus sužavės plačia dinamine skale ir užburiančia akustika.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje„ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus:

Įėjimas nemokamas.