Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Nuo folkloro - iki romansų

Apie

Renginys įvykęs

NUO FOLKLORO – IKI ROMANSŲ
Dalyvauja: VILNELĖ (vad. L. Purlienė), JORĖ (vad. R. Aleksiūnienė), RATILAI (vad. D. Mockevičius)

Renginį veda aktorius Andrius Bialobžeskis.

Etnokultūros vakarą skambės trijų folkloro ansamblių - „Vilnelė“, „Jorė“ ir „Ratilai“ – dainos bei šokiai.

Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“ – tai nuo 1996 m. gyvuojantis kolektyvas, kuriame dainuoja, šoka, groja ir tarmiškus pasakojamosios tautosakos kūrinius atlieka įvairių profesijų atstovai.

Gausiame ansamblio repertuare skamba autentiškas visų Lietuvos regionų folkloras. Koncertinėse programose vyrauja kalendorinės bei šeimos švenčių dainos, įvairių laikotarpių karinis folkloras: savanorių, partizanų, tremties ir patriotinės dainos bei pasakojimai. „Vilnelė“ taip pat nevengia klausytojų ir pašokdinti, įvairias liaudies instrumentais atlikdami 4–5 dešimtmečio grojimo tradicijas atspindinčias melodijas.

Laimos Purlienės vadovaujamas ansamblis savo veikla stengiasi gaivinti ir stiprinti autentišką folkloro atlikimą, puoselėti etninę kultūrą ir perteikti patriotinę dvasią savo klausytojams.

Vilniaus kultūros centro folkloro ansamblio „Jorė“ pavadinime, reiškiančiame pavasarinį atgimimą, užkoduotas gyvybingumas ir jaunatviška energija, kurią kolektyvas skleidžia atlikdamas dainas, sutartines, instrumentinę muziką bei šokdamas tradicinius šokius, kurių „Jorės“ repertuare – per 100!

1988 metais susikūręs ansamblis per savo gyvavimo laikotarpį yra parengęs programas iš visų Lietuvos etnografinių regionų. Repertuare skamba tiek senąją pasaulėjautą menančios apeiginės dainos, tiek ir vėlyvesnio laikotarpio romansai.

Tradicinės muzikos kapela „Ratilai“ – tai smuiku, bandonija, basetle, būgnu ir kitais liaudies instrumentais griežianti grupė, kurios repertuarą sudaro lietuvių liaudies dainos, šokiai bei instrumentinės melodijos: valsai, polkos, fokstrotai. Per 25 gyvavimo metus grupė džiugino klausytojus ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Čekijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Airijoje, Turkijoje, JAV, Australijoje.

„Ratilai“ stengiasi išlaikyti autentišką grojimo būdą, tačiau nevengia kūrybiškai interpretuoti – kiekvienas muzikantas turi savitą grojimo manierą, kurias apjungia ir paverčia darnia, linksma muzika.

Susitikime Rotušės kolonadoje!

Rėmėjas - Vilniaus miesto savivaldybė
Partneriai - LRT, Lietuvos kariuomenė, Vilniaus Klubas, UAB „Vilniaus apšvietimas“, UAB „RTA grupė“, JCDecaux