Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Nemokami Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos moterų kūrėjų filmų seansai

Apie

Renginys įvykęs

Medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ nuo gegužės 26 d. iki liepos 1 d. kviečia į šiuolaikinių Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos moterų kūrėjų filmų seansus, kuriuos lydės kūrėjų, kuratorių, mokslininkių pristatymai ir pranešimai.
Peržiūros vyks kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius) ir erdvėje po Liubarto tiltu.
Renginiai nemokami, būtina REGISTRACIJA:
----
Ši filmų programa – tai šiuolaikinių Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos moterų menininkių judančių vaizdų kūrinių rinkinys, kuriame susilieja dokumentika, eksperimentai, mokslinė fantastika ir Arabfuturizmas.
Kraštuose, pažymėtuose sukilimais, militarizuotomis teritorijomis ir pasieniais, meninink(i)ų vaizduotės ir naratyvo dalimi tapo kolonistų palikti naikinimo ir rekonstrukcijos pėdsakai, perkėlimo, migracijos, ekologijos ir klimato kaitos iššūkiai. Sukilimais ir civiliniais karais pažymėta praeitis ir apokaliptinėmis nuojautomis dvelkianti ateitis programos filmuose virsta alternatyviomis istorijomis ir naujomis realybėmis. Taip atsiveria erdvė netikėtoms trajektorijoms ir kritiniam mąstymui apie Šiaurės Afriką ir Vidurio Rytus.
Peržiūrose išvysite menininkių iš Libano, Palestinos, Egipto, Maroko bei jų diasporos kūrinius.
----
4-ių seansų PROGRAMA:
* 1 seansas | Gegužės 26 d. 19.30 val. „Planetoje“ | STIPRIAU UŽ MEILĘ (rež. Mary Jirmanus Saba, dokumentika, Libanas, 2017, 99 min) | Filmą pristatys kuratorė, feministė, socialinių ir meninių judėjimų tyrinėtoja Agnė Bagdžiūnaitė

* 2 seansas | Birželio 2 d. 19.30 val. „Planetoje“ | LARISSOS SANSOUR FILMŲ RETROSPEKTYVA | Pranešimą apie Šiaurės Afrikos ir Vidurio Rytų moterų režisierių kūrybą skaitys autorė, kuratorė ir pranešėja Irit Neidhardt
TAUTOS DANGORAIŽIS (rež. Larissa Sansour, Søren Lind, mokslinė fantastika, Palestina, Danija, 2012, 9 min)
ATEITYJE JIE VALGĖ IŠ BRANGIAUSIO PORCELIANO INDŲ (rež. Larissa Sansour, Søren Lind, mokslinė fantastika, Palestina, Anglija, Danija, Kataras, 2015, 29 min)
IN VITRO (rež. Larissa Sansour, Søren Lind, mokslinė fantastika, Palestina, Danija, Anglija, 2019, 28 min)
KOSMINIS IŠĖJIMAS (rež. Larissa Sansour, mokslinė fantastika, Palestina, Danija, 2008, 5 min)

* 3 seansas | Birželio 9 d. 19.30 val. „Planetoje“ | KAS BIJO IDEOLOGIJOS? I IR II DALIS (rež. Marwa Arsanios, dokumentika, Libanas, Kurdistanas, Sirija, 2017–2019, 51 min)

* 4 seansas | Liepos 1 d. 19.30 val. erdvėje po Liubarto tilto | TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ PROGRAMA
PRIEŠ UŽMIRŠTANT (rež. Mariam Mekiwi, mokslinė fantastika, Egiptas, Vokietija, 2018, 27 min)
VAKARĖLIS KAPS SALOJE (rež. Meriem Bennani, mokslinė fantastika, Marokas, 2018, 26 min)

Plačiau apie filmus: 
----
Organizatorius – „Meno avilys“
Rėmėjai: Lietuvos kino centras, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Užsienio reikalų ministerija
Partneris – LRT
Kuratorius: Karolis Žukas
Vizualinis identitetas – Julija Lečaitė
Vertėja – Erika Petravičiūtė