Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Premjera: Našlės

Apie

Renginys įvykęs

Kinematografinio spektaklio "Našlės"
pagal Sławomiro Mrożek premjera

Premjera 2021 m. Gruodžio 18,19 d., 19:30 val. Artūro Areimos teatras, Vilnius

Trukmė 80 min | N-16

režisierius/scenografas : Artūras Areima
režisieriaus asistentė : Inga Sanakojevaitė
kostiumų dailininkas : Artūras Areima
kompozitorė : π
video operatoriai : Gediminas Vansevičius, Dinas Marcinkevičius, Paulius Oficerovas
video menininkas : Gediminas Vansevičius
techninis asistentas : Paulius Jakubėnas
montažas : π
garso operatorius : Andrius Kairys
vaidina : Monika Poderytė, Modesta Jakeliūnaitė, Karolis Legenis, Rokas Petrauskas, Tomas Rinkūnas, Justė Buslavičiūtė

Pjesę iš lenkų kalbos vertė Irena Aleksaitė
Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba, Cinevera, Cineskope, ARTON, Plum.lt

Sławomiro Mrożeko tragikomedija „Našlės“- tai vienas asmeniškiausių autoriaus kūrinių, analizuojantis gyvenimo laikinumą ir žmogaus nesusitaikymą su laukiančia mirtimi. S. Mrożekas pjesę parašė sveikdamas po sunkios operacijos, Meksikoje - nuotaikingas požiūris į mirtį ir jos personifikacija yra nuoroda į Meksikos kultūrą, kur mirtis priimama kaip natūrali gyvenimo dalis, į ją žiūrima ironiškai ir be baimės. Kurdamas būsimą spektaklį, režisierius sieks atverti ir dekonstruoti mirties baimės temą bei suteikti žiūrovui galimybę apie mirtį svarstyti be nerimo. Esame karta, kuri į miške žydinčias gėles sugeba pažvelgti tik per telefono ekraną, per dirbtinį filtrą ir kasdien sąmoningai ir nesąmoningai atsisakome matyti realybę tokią, kokia ji yra iš tiesų.

Artūras Areima: “Man neįdomus šis “normalus” pasaulis, jis pilnas triukšmo, beprasmiško politkorektiškumo. Jis bevaisis. Jame labai mažai gyvų žmonių, kurie norėtų gyventi/švęsti gyvenimą, gyventi be baimės mirti, be baimės kalbėti, būti kitokiu, tokiu, kokiu norisi būti. Noriu, kad mūsų dabartiniame pasaulyje gyvenantys pilki žmonės geistų pakliūti į šį pasaulį, kad jis trauktų juos, kad galvotų - o jei toks pasaulis egzistuotų, ar aš irgi iškviesčiau šokti mirtį? Spektaklis/filmas specialiai nespalvotas ir tamsus, kad spalvos gimtu vaizduotėje, kad jų trūktų, kaip gyvenime, kad nespalvingumą savo pačių viduje paverstume spalvotu pasauliu.”

Žiūrovai į spektaklį įleidžiami tik su Galimybiu pasu.

Žiūrovai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes.