Dialogai su Čiurlioniu: „Muzikiniai nėriniai“ | O. Kolobovaitė, J. Šervenikas, T. Collingwood

Koncertas, Data: Antradienis, Liepa 16, 2024
Žiūrėti

Informacija

Renginys:
Koncertas
Vieta:
M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11, Vilnius
Pradžia:
18:00 val.
Pirkti internetu:

Apie

M. K. Čiurlionio namai tęsia tradiciją karštas vasaros dienas atvėsinti gaivia, subalansuota klasikine muzika ir kviečia į ciklo „Skambantis M. K. Čiurlionio Vilnius“ vakarus.

Liepos 16 d., antradienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose į trio susibūrsiantys iškilūs jaunosios kartos Lietuvos muzikantai Ona KOLOBOVAITĖ (sopranas) ir Justas ŠERVENIKAS (fortepijonas) kartu su iš Didžiosios Britanijos kilusiu violončelininku Thomas COLLINGWOOD kvies klausytojus į „Muzikinių nėrinių“ vakarą. Nuo XVI a. žinomame Romantizmo stiliaus ansamblyje, kuris to laikotarpio rašytiniuose šaltiniuose buvo minimas kaip karališkasis dvaras, skambės XIX ir XX amžių muzika.

Programa:

R. Schumann – „5 pjesės liaudies stiliuje“
M. K. Čiurlionis – „Mikit lankos“
M. K.Čiurlionis – preliudai violončelei ir fortepijonui“
R. Schubert – Trio „Piemenėlis ant uolos“
A. Previn – 4 dainos sopranui, violončelei ir fortepijonui

Bilietus platina: Bilietai.lt

Ona Kolobovaitė (sopranas) – Lietuvoje ir pasaulyje garsi muzikė, baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, 2009 metų LRT projekto „Triumfo arka“ laimėtoja, daugelio kitų projektų ir konkursų dalyvė. Ona Kolobovaitė išsiskiria itin švelniu balso tembru, taip sušildanti kiekvieną natą, o kūrinius paverčianti išraiškingais ir jaukiais pasakojimais.

Justas Šervenikas (fortepijonas) – pianistas, Tytuvėnų festivalio vadovas, studijas baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tobulinęsis Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Pianistas daug koncertuoja tiek Lietuvos, tiek užsienio salėse. Kritikai vertina Justos Šerveniko atliekamą muziką kaip žavinčią: „ekspresyvumu, veržlumu, spalvų ir charakterių ryškumu, gebėjimu visoje dinaminėje skalėje išgauti skambų garsą, valdyti klausytoją“.

Thomas Collingwood (violončelė) – nuo septynerių metų violončele grojantis muzikantas 2003 m. baigė Karališkąjį Šiaurės muzikos koledžą, studijavo pas Eduardo Vassallo ir Karine Georgian. Mokslus tęsiant Londone jaunasis muzikantas aktyviai dalyvavo įvairiose meistriškumo kursuose ir puoselėjo aistą kamerinei muzikai. Violančelistas yra matomas Europos scenose kaip solistas, kamerinės muzikos atlikėjas ir tarptautinių konkursų žiuri narys.