Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   „Muzikinės klajonės“ - IX Tarptautinio Stasio Vainiūno kamerinių ansamblių ir pianistų konkurso atidarymo koncertas

Apie

Renginys įvykęs

Kovo 26 dieną, 18 val. IX Tarptautinio Stasio Vainiūno kamerinių ansamblių ir pianistų konkursas kviečia į atidarymo koncertą „Musical Pilgrimage“ Šv. Jonų bažnyčioje. Koncerto programoje skambės Vilniaus universiteto (VU) kamerinio orkestro (meno vadovas Modestas Jankūnas) atliekamas Stasio Vainiūno Koncertas fortepijonui ir kameriniam orkestrui, Nr.4, Op.40.

Koncertui „Muzikinės klajonės“ pasirinkta programa - XX ir XXI a. muzika. Pirmoje koncerto dalyje skambės iškilaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto Stasio Vainiūno Koncertas fortepijonui ir kameriniam orkestrui, Nr.4, Op.40. Kompozitorius nuolat ieškojo naujų raiškos būdų, ypatingą dėmesį savo kūryboje jis skyrė fortepijonui. Šio koncerto melodika, harmonija ir instrumentuotė pakankamai sudėtinga ir spalvinga, tad orkestrui šis kūrinys tampa gražiu iššūkiu.

Programoje nuskambės ne tik žymaus lietuvių kompozitoriaus muzika, bet ir Lietuvoje dar neatliktas kūrinys violončelei ir kameriniam orkestrui. Tai - ne mažiau įdomus Aleksėjaus Shoro koncertas violončelei ir styginių orkestrui „Musical Pilgrimage“ („Muzikinės klajonės"). Šis kūrinys taps puikia atsvara pirmajam opusui: tai neoromantiniu stiliumi pasižymintis, tačiau spalvomis S. Vainiūno koncertui nenusileidžiantis kūrinys. Lietuvoje A. Shoro koncertas bus atliekamas pirmą kartą!

Kartu su VU kameriniu orkestru gros ir solo partijas atliks tarptautinių konkursų laureatai Vincenzo de Martino (Italija) ir Žana Miniotaitė (Lietuva).

Bilietas - 10 eur

Nuolaidos taikomos studentams, senjorams, moksleiviams ir VU darbuotojams.

Renginio metu žiūrovams privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.