Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Monikos Motiekaitės-Naruševičienės paroda "Tėkmė"

Apie

Renginys įvykęs

Monika Motiekaitė-Naruševičienė - interjero dizainerė, Užupio meno inkubatoriaus rezidetė, atsitiktinės tapybos fanė.
Nors dažų liejimas išpopuliarėjo visai neseniai pati technika buvo naudojama nuo 1930 m., kai Meksikos meninininkas Davidas Alfaro Siqueiros aptiko šią techniką ir apibūdino ją kaip ,,atsitiktinę tapybą''.
Ši atsitiktinės tapybos technika vėliau buvo plačiai naudojama ir Jacksono Pollocko darbuose.
Nestabilumas ir žemės trauka - tai tankių skirtumai dažams tekant žemyn, ar maišantis dėl skritingų pigmentuose naudojamų medžiagų. Astrofizikoje, kuri nėra meno šaka, tai vadinama Rayleight nestabilumu, taip sprogusias žvaigždes matome teleskopų nuotraukose, bet tai net tik apie žvaiždes, o apie tekėjimą. Keista, kad matome obuolį krentantį, bet nematome gravitacijos
Autorė susižavėjo technika, kurią naudojo žymiausi abstrakcionistai. Savo darbams dizainerė naudoja skirtingus dažus, kartais tai būna akrilas, o dažnu atveju -apdailos metu naudojami sienų ar grindų dažai, kuriuos menininkė mėgsta maišyti tarpusavyje, eksperimentuoti.
Ši liejimo technika patraukli tuo, kad užsiimti gali kiekvienas. Žavu tai, kad su laiku galima kontroliuoti norimus efektus, dažai formuoja celes, burbuliukus ir kitus magiškus efektus, o jų tekėjimas tam tikra meditacija - niekada nepabosta žiūrėti į degančią ugnį, tekantį vandenį ar dirbantį žmogų, tai atpalaiduoja ir įkvepia kūrybai.
...Kaip teka vandens srovė, oras, dangus, upės vaga ar gyvenimas, kaip teka laikas, gyvenimas, žodžiai, kaip žiūrim į dangųm, o retkačiais į žemę.... Kaip esmė slypi detalėse, taip prasmė visumoje.
,,Paveikslas turi savo gyvenimą. Aš leidžiu jam, kad jis būtų matomas.“ Jacksonas Pollockas
Išbandykite techniką virtualiai