Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Renginys įvykęs

MO muziejaus ir Vilnius City Opera paroda „Iš tos operos“

MO muziejus ir „Vilnius City Opera“ pristato bendrą projektą – parodą „Iš tos operos“.

Lankytojai kviečiami netradiciniu būdu pažinti operos pasaulį – atrasti jo užkulisius, geriau pažinti solistus ir iš arti apžiūrėti įspūdingas scenografų Dicko Birdo ir Marijaus Jacovskio dekoracijas, atsiduriant jų viduje. Gerai pažįstamų operų fragmentai atgyja naujais pavidalais, juos papildo multimedijų menininko Rimo Sakalausko projekcijos ir senovine šlapio kolodijaus technika dirbančio fotografo Mindaugo Meškausko ferotipai.

Paroda skirta paminėti profesionaliojo operos teatro šimtmetį – prieš 100 metų, 1920 m. gruodžio 31 d., Kaune pirmąsyk buvo parodyta G. Verdi opera „Traviata“. Šiandienos Lietuvoje greta klasikinės tradicijos klesti ir drąsias operines alternatyvas kuriantys kolektyvai. 2006 metais veiklą pradėję Bohemiečiai, 2012-aisiais tapę antruoju profesionaliu operos teatru Lietuvoje – „Vilnius City Opera“ – vieni svarbiausių. Kadaise atrodę, lyg „ne iš tos operos“ atklydęs jaunimas, šiandien jie yra ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio operos žinomiausi.

Kūrybines jėgas suvieniję režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dirigentas Gintaras Rinkevičius, dizaineris Juozas Statkevičius ir būrys solistų kūrė daugiau nei dešimtmetį gyvuojančio teatro istoriją. Niekuomet neturėję nuosavo teatro patalpų, tikros scenos ir pastovaus finansavimo, „bohemiečiai“ sugebėjo suburti svarbesnį vienetą – operos šeimą. Išskirtinės kūrybos sąlygos ir priemonės bei nuolatinis siekis kurti aukščiau visų galimybių – jų išskirtinumas, apie kurį parodoje kalba ne tik pačios menininkų asmenybės, kūrybos atspindžiai, bet ir anksčiau nematyta kita alternatyvios operos pusė.

Parodą galima pamatyti MO muziejaus mažojoje salėje iki sausio 10 d.

Įėjimas: su muziejaus bilietu.
MOdernistams – nemokamai.

SVARBU!

Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl muziejuje ir renginiuose, vykstančiuose tiek MO viduje, tiek lauke, būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti.