Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Misterija „Ein saulelė aplink dangų“

Apie

Renginys įvykęs

Gruodžio 22 d. 19 val. Menų spaustuvės Juodojoje salėje MISTERIJA „EIN SAULELĖ APLINK DANGŲ“

Naujoji teatralizuota muzikinė kompozicija skirta šiemet minimiems Marijos Gimbutienės metams. Keturių dalių misterijos pagrindinė tema – „saulės ratas“ (nenutrūkstamas ir amžinas virsmas: besikeičiantys metų laikai ir jų sąsajos su žmogaus gyvenimo ciklu) – sena kaip pasaulis, būsianti aktuali tol, kol bent vienas žmogus gyvens šioje žemėje.

Misterijos pagrindas – baltų mitologija, gretinama su rytų filosofija ir religija. Kūriniu siekta balanso tarp dviejų visur randamų priešingų, tačiau vienas kitą papildančių pradų: moteriškumo – vyriškumo, pasyvumo – aktyvumo, seno – naujo ir pan.

Muzikos „sutvėrimo“ našta paskirstyta tolygiai keturiems skirtingą kūrybinę ir gyvenimišką patirtį turintiems kompozitoriams:

Algirdui Martinaičiui, Nijolei Sinkevičiūtei, Donatui Zakarui ir Jutai Pranulytei.

Tokį pasirinkimą lėmė galimybė atskleisti kiekvieno gyvenimo / gamtos tarpsnio skirtingumą tiek kūrybos stilistikos požiūriu, tiek amžiaus, tiek lyties. Naujojoje kompozicijoje kūrėjai savaip perpina lietuvių etninės muzikos fragmentus su šiuolaikinės muzikos ritmais ir intonacijomis.

Kūrinio teksto autorius – Vladas Braziūnas. Taip pat naudotos citatos iš Maironio, liaudies kūrybos, Senojo Testamento hebrajų ir lietuvių kalbomis.

Sceninį vyksmą kurs išskirtinė Lietuvos menininkų grupė – patyrę muzikos meistrai: valstybinis choras „Polifonija“ ir ansamblis „Giunter Percussion“ bei kylančios žvaigždės: solistė Ieva Skorubskaitė, režisierė Uršulė Bartoševičiūtė ir dirigentas Linas Balandis.

Misterijos nuotaiką kartu kurs ir šviesų dailininkas Julius Kuršis.

Šiemet planuojami tik du koncertai Vilniuje ir Šiauliuose, tad sostinės ir Šiaulių gyventojai bei svečiai turės išskirtinę progą dalyvauti premjerose ir tapti unikalaus kūrinio gimimo liudininkais.

Gruodžio 22 d. VILNIUS, Menų spaustuvė
Gruodžio 23 d. ŠIAULIAI, VŠDT Mažoji salė
Bilietų kaina: 10 ir 7 EUR (su nuolaida)
Bilietus platina VILNIUJE - Tiketa.lt
Bilietus platina ŠIAULIUOSE - TicketMarket.lt

Rėmėjai:
LR Kultūros ministerija;
Šiaulių miesto savivaldybės administracija

Organizatorius: KĮ Šiaulių valstybinis kamerinis choras "Polifonija"