Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Meno istorikės Inesos Brašiškės paskaita „Judančių vaizdų teritorijos“

Apie

Renginys įvykęs

Balandžio 19 d. 19.30 val. kino ir medijų erdvėje „Planeta“ (A. Goštauto g. 2, Vilnius) paskaitą JUDANČIŲ VAIZDŲ TERITORIJOS skaitys meno istorikė, kuratorė Inesa Brašiškė.

Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija:

APIE PASKAITĄ

Ką veikia kino referencijos šiuolaikinio meno kūriniuose? Kaip kinas ir jo kūrėjai (-os) migruoja iš juodojo į baltąjį kubą? Kaip jundantys vaizdai dalyvauja sprendžiant tapybos problemas? Kas yra išplėstas kinas ir koks gali būti judančių vaizdų santykis su fizine aplinka? Ar sinemateka gali būti meninis projektas? Šiuos ir kitus klausimus aptarsime leisdamiesi į kelionę galbūt kiek netikėtomis judančių vaizdų teritorijomis kartu su meno istorike ir kuratore Inesa Brašiške. Tai paskaita-koliažas, paremta refleksijomis, gimusiomis stebint šių dviejų – meno ir kino – pasaulių susidūrimus ir persidengimus modernaus ir šiuolaikinio meno lauke. Paskaitoje minėsime tokius menininkus ir menininkes kaip: Marie Menken, Amy Sillman, Cindy Sherman, Christian Marclay, Chantal Akerman, Jonas Mekas, Pierre Huyghe, Yto Barrada, Steve McQueen, Barbara Hammer ir kt.

APIE LEKTORĘ

Inesa Brašiškė yra meno istorikė ir kuratorė, baigusi Modernaus ir šiuolaikinio meno magistro studijas Kolumbijos universitete Niujorke. Jos tyrimai aprėpia pokario Europos ir Amerikos meną ir avangardinį kiną. I. Brašiškė yra viena iš knygos „Jonas Mekas: The Camera Was Always Running“ (Yale University Press, 2022) sudarytojų ir parodos „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“ Nacionalinėje dailės galerijoje kuratorių. Šiuo metu ji rengia kelias knygas, tarp kurių – pirmoji monografija, skirta rumunų menininkui André Cadere (1934–1978). I. Brašiškė dėstė Vilniaus dailės akademijoje, organizavo simpoziumus „The Post-Socialist Object: Contemporary Art in China and Eastern Europe“ (Kolumbijos universitetas, 2017) ir „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“ (NDG, 2022); inicijavo paskaitų ciklą „Thinking Contemporary Art“. I. Brašiškė spausdina savo tekstus akademinėse publikacijose, kataloguose ir žurnaluose bei kuruoja parodas ir filmų programas. Daugiau informacijos apie jos veiklas 

///

Renginio iliustracija: kadras iš Maya’os Deren filmo „Popietės pinklės“ (1943) parodoje „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“ (NDG, 2021–2022). Foto: Ugnius Gelguda. Paskaitos pranešimo dizainas: Vaida Gasiūnaitė.