Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Vargonų muzikos koncertas „Mėnesienos naktis“ | Muzikos valanda Šv. Jonų bažnyčioje

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Koncertas
Data Data:
Šeštadienis, Birželis 3, 2023
Vieta Vieta:
VU Šv. Jonų bažnyčia, Šv. Jono g. 12
Pradžia Pradžia:
18:00 val.

Apie

Birželio 3 d. 18 val. vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į Vilniaus universiteto vargonų studijos „Unda Maris“ 11-ojo sezono uždarymo muzikos koncertą „Mėnesienos naktis“ VU Šv. Jonų bažnyčioje. VU vargonų studijos „Unda Maris“ meno vadovai: Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė ir Vidas Pinkevičius.

Koncerto programoje skambės Johanno Sebastiano Bacho, Josefo Rheinbergerio, Grahamo Twisto ir Vido Pinkevičiaus kūriniai vargonams. Koncerte taip pat skambės Ukrainos patriotinė muzika.
2011 metais susikūrusio kolektyvo įdėja yra suvienyti Vilniaus universiteto bendruomenėje esančius vargonų muzikos mylėtojus.
Pavadinimą „Unda Maris“ parinko VU vargonininkė Dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė. Tai yra vienas gražiausių Šv. Jonų bažnyčios – didžiausių Lietuvoje – vamzdinių vargonų registrų, imituojantis jūros bangavimą.

Per vienuoliką metų vargonų studijoje grojo įvairiausių specialybių ir profesijų VU studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai - filologai, fizikai, chemikai, medikai, istorikai, matematikai, geografai, teisininkai ir kt.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes.
Įėjimas nemokamas.