Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Renginys įvykęs

Menas kurti. Kūrybinės dirbtuvės su Severija Inčirauskaite-Kriaunevičiene

Pamenate, kai pernai rudenį šalia MO muziejaus įėjimo kažkas paliko kryželiu siuvinėtą „Volkswagen Golf 2”? Tai buvo Severijai Inčirauskaitei-Kriaunevičienei priklausantis automobilis, tiksliau – meno kūrinys-instaliacija „Rožėm klotas kelias” (2008). Būtent su šio neįprasto meno kūrinio autore kviečiame susitikti kūrybinėse dirbtuvėse lapkričio 14 d. 14 val. MO muziejuje.

Severija – tekstilininkė, garsėjanti metalo siuvinėjimo technika. Ši tarptautinio pripažinimo sulaukusi lietuvių menininkė bendradarbiavo su pačiu Banksy – 2015 metais dalyvavo šio paslaptingo gatvės menininko organizuotoje parodoje „Dismaland”.

Menininkės technika reta ir išskirtinė. Siuvinėdama metalą Severija kritikuoja populiariąją kultūrą, savo darbams pasirinkdama dažniausius rankdarbių žurnaluose randamus raštus. Tradicinio pobūdžio siuvinėjimai netradicinėje aplinkoje – gėlių raštai ant metalo – kuria įdomius ir netikėtus kontrastus.

Kūrybinių dirbtuvių MO muziejuje metu analizuosime ir praktiškai išbandysime, kaip kasdienis funkcinis daiktas gali būti pasitelkiamas kūrybos procese. Nutolimas arba radikalus pirminės daikto funkcijos paneigimas – „išdaiktinimas” – bus pasitelkiamas kaip kūrybinė strategija, padedanti lavinti abstraktų mąstymo būdą.

Užsiėmimo metu dirbsime su savo atsineštais daiktais, nebetinkamais jų pirminei funkcijai atlikti, tačiau mums pakankamai svarbiais – galėsime juos perkelti į meno kontekstą! Tai gali būti nenešiojami batai, rankinė, pirštinės, gali būti ir sprogęs kamuolys… Galėsime vystyti tiek individualų, tiek grupinį (kuriamą šeimos narių arba kartu gyvenančių žmonių) kūrinį. Asmeninis(-iai) daiktas(-ai) kūriniui pridės autentiškumo, asmeninės istorijos, konteksto.

Po kūrybinio užsiėmimo autorė pristatys savo skulptūrą „Vandens lelijos”, kuri prieš pusantrų metų apsigyveno MO muziejaus kaimynystėje. Kartu su Severija nueisime prie šios netradicinės skulptūros ir sužinosime jos atsiradimo istorijos aplinkybes.

INFORMACIJA APIE BILIETUS:

Bilietų skaičius į renginius yra ribotas, todėl kviečiame nepraleisti progos ir įsigyti bilietus iš anksto.

Lapkričio 14 d. MENAS KURTI bilietas galios renginiui Kūrybinis susitikimas su Edgaru Montvidu ir Kūrybinėms dirbtuvėms su Severija Inčirauskaite-Kriaunevičiene, tik į dirbtuves yra būtina papildoma registracija:

Su bilietu renginio dieną taip pat galima lankyti MO muziejaus parodas.

MOdernistams MENAS KURTI renginiai nemokami. MOdernistai, norintys dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, taip pat turi registruotis.


SVARBU!

Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl muziejuje ir renginiuose būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti.