Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Meditacija su fortepijono muzika: žvilgsnis į minimalizmą | ARČIAU MUZIKOS su Gabija Natalevičiene

Apie

Renginys įvykęs

Pianistė Gabija Natalevičienė kviečia atrasti dažnai šešėlyje liekančias fortepijono ypatybes ir drauge leistis į užburiančią, meditatyvią vidinę kelionę: atsiverti raminančiai, terapinį poveikį turinčiai muzikai.

Pirmajame ciklo* renginyje skambės gyvai atliekami užsienio autorių minimalistinio stiliaus kūriniai: John Cage „Peizaže", Arvo Pärt „Alinai" ir „Variacijos Arinuškos išgijimui", Peter Vasks „Baltas peizažas", Hans Otte „Garsų knyga" (Nr. 1, 2).

Tiek viso šio ciklo, tiek pirmojo vakaro idėja atsispiria nuo kompozitoriaus H. Otte minties apie jo kūrinį „Garsų knyga“: „[š]is kūrinys padeda atskleisti klausytoją kaip garso ir tylos partnerį, kuris, ieškodamas savo pasaulio, trokšta pabūti vienumoje su garsu. Kūrinyje fortepijonas atrandamas kaip tembro ir raiškaus garso instrumentas, turintis plačias dinamikos, spalvų ir rezonanso galimybes". Minimalizmo muzikoje nuolat pasikartojantys paprasti garsiniai motyvai ir jų variacijos atitraukia klausytoją nuo paties klausymosi ir veda jį į transo būseną. Klausant šios muzikos laikas tarsi sustoja, o klausytojas pasineria nenutrūkstamą garsų tėkmę.

Gabija Natalevičienė – Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, meno daktarė. Pianistė nuosekliai gilinasi į sakralumą fortepijono muzikoje.

*Trijų renginių ciklas „Meditacija su fortepijono muzika“
**Nuotraukos autorius – Tomas Terekas

ARČIAU MUZIKOS – tai susitikimų su gerai pažįstama arba dar visai nežinoma muzika pažintiniai-degustaciniai vakarai. Juos veda įdomūs palydovai: muzikologai, muzikantai, melomanai – tam tikro žanro, kompozitoriaus, instrumento, atlikėjo ar muzikinės kultūros gerbėjai. Jie papasakoja apie muzikos ypatumus, atsiradimo aplinkybes, atrenka charakteringus įrašus perklausoms, kartais patys atlieka kūrinius arba pakviečia kitus žmones. Įrašai kokybiškai atkuriami iš vinilo plokštelių arba aukštos raiškos skaitmeninių failų, kad būtų galima ne tik išgirsti melodiją, bet ir pajausti specifinį jos emocinį turinį, įvertinti instrumento ar atlikimo niuansus, atskleisti muzikos gelmes. ARČIAU MUZIKOS renginiai antradieniais skirti klasikai, trečiadieniais – pasaulio muzikai, ketvirtadieniais – džiazui.

Moksleiviams ir studentams taikoma 50% nuolaida.