Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   LRDT premjera! Medėja svetimšalė

Apie

Renginys įvykęs

Gegužės 20 ir 21 dienomis Lietuvos rusų dramos teatras pristato režisierės Dianos Dobrevos premjerinį spektaklį „Medėja“, kuriamą Jeano Anouilh'o, Aleksandro Sekulovo, Konstantino Kavafio, Rainerio Maria Rilke's ir Marinos Cvetajevos kūrinių motyvais.

Galingoji burtininkė Medėja, Kolchidės valdovo dukra ir saulės dievo Helijo anūkė, įsimylėjusi argonautų vadą Jasoną, padeda jam pagrobti Aukso vilną. Pabėgusi su Jasonu į Graikiją, Medėja čia pagimdo du sūnus. Jie rado pastogę Korinte, kur po kelerių metų Jasonas nusprendė vesti vietinio karaliaus dukrą. Ir tada Medėja nusprendžia atkeršyti...

„Antrą kartą statysiu spektaklį pagal Medėjos mitą – pirmasis buvo seniai, prieš 15 metų, ir tuomet pagrindinį dėmesį skyriau kitkam, tai buvo asmeniškesnis, intymesnis pastatymas, pagrįstas vyro ir moters ryšiu. Dabar susitelksime į išvarymo, tremties kontekstą – kaip valstybės politika ir interesai gali paversti žmogų žudiku ir įstumti jį į nuodėmę“, – sako režisierė Diana Dobreva.

Viena iš sėkmingiausių ir žinomiausių Bulgarijos režisierių D. Dobreva savo kūrybinę karjerą pradėjo kaip aktorė, sukūrė dešimtis pagrindinių vaidmenų Bulgarijos ir Prancūzijos teatruose, tapo bulgarų kinematografo žvaigžde, pelnė Geriausios aktorės įvertinimą Bulgarijos kino festivalyje „Auksinė rožė“. 2022 m. kovo 8-sios proga Europos Sąjungos taryba pirmininkaujant Prancūzijai išrinko po vieną labiausiai įkvepiančią asmenybę iš kiekvienos Europos šalies. Bulgarijai atstovauti išrinkta režisierė D. Dobreva.

Spektaklis bus rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais.

Kūrybinė grupė
Režisierė, inscenizacijos autorė, šviesos dailininkė – Diana Dobreva
Scenografė, kostiumų ir projekcijų dailininkė – Mira Kalanova
Kompozitoriai – Yavor Karagitliev, Petia Dimanova
Režisieriaus padėjėja – Eglė Kuzienė

Spektaklyje vaidina:
Medėja – Jelena Orlova
Jasonas – Valentin Novopolskij
Kreontas – Dmitrij Denisiuk
Auklė – Jekaterina Makarova
Auklė – Vera Stasenia
Pasiuntinys – Artur Svorobovič
Glaukė, Jasono sužadėtinė – Juliana Volodko
Liudininkas – Jevgenija Karpikova
Apsirtas – Telman Ragimov
Valkata – Viačeslav Lukjanov
Mirtis – Anastasija Špakovskaja