Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


„Šekspyro laikų dainos“: Mateusz Lawniczak (Lenkija), liutnia, vokalas

Apie

Renginys įvykęs

Gruodžio 27–29 ir 31 dienomis M. K. Čiurlionio namai (Savičiaus g. 11, Vilnius) kviečia į šventinių koncertų ciklą "Stebuklų vakarai prie židinio pas Čiurlionį", nukelsiantį klausytojus į žavingą svajonių, pasakų, pasakėčių ir padavimų pasaulį.

Palydint senuosius metus, gruodžio 28 d. 18 val. antrajame „Stebuklų vakare“ prabils vienu seniausių styginių muzikos instrumentų laikoma liutnia. Svečias iš Lenkijos Mateuszas Lawniczakas, talentingasis senosios muzikos atlikėjas, pakvies į XVI ir XVII a. Šekspyro laikų Angliją.

XVI ir XVII a. muzika Anglijoje paženklinta tuo, kad daugelis kompozitorių atsisakė polifoninės muzikos ir didesnį dėmesį skyrė solo dainoms su akompanimentu. Taip gimė naujas liutnios dainos žanras – „ayre“ – ir netruko susilaukti didžiulio populiarumo. Žymaus liutnininko Johno Dowlando „Pirmoji Eireso knyga“, išleista penkis kartus per mažiau nei dvidešimt metų, byloja apie neįtikėtiną naujojo žanro populiarumą. Taip pat, vėlyvajame renesanse muzika tapo labai dažna ir svarbia dramos teatro dalimi. Tomo Morley parašyta „Gluosnio daina“ arba anonimo kūrinys „Tai buvo meilužis ir jo mergina“ daug prisidėjo prie kruvinosios Šekspyro tragedijos „Otelas“ populiarumo. Dainos iš spektaklių dažnai keliaudavo per barus ir gatves.

Programą „Šekspyro laikų dainos“ sudaro tik dainos iš Viljamo Šekspyro spektaklių, kurios galėjo skambėti pertraukų tarp jo pjesių veiksmų metu arba tiesiog kaip melodijos, populiarios didžiojo dramaturgo laikais.

Koncerto pertraukos metu klausytojai galės pasivaišinti vynu ar gaiviaisiais gėrimais.