Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Premjera! Šokio spektaklis „Match 3“

Apie

Renginys įvykęs

Ar žinai kaip atskirti žmogų nuo mašinos? Reikia atlikto Tiuringo testą: testo metu žmogus teisėjas natūralia kalba šnekasi su vienu žmogumi ir viena mašina. Visi trys eksperimento dalyviai turi būti izoliuotuose patalpose, kad teisėjas nematytų, kuriuos atsakymus pateikia mašina, o kuriuos žmogus. Jei teisėjas pagal atsakymus negali patikimai atskirti mašinos nuo žmogaus, sakoma, kad mašina išlaikė testą. Siekis testuoti mašinos intelektą, o ne gebėjimą imituoti žmogaus leidžiamus garsus. Dirbtinis intelektas parodė, kad jis gali jau neblogai simuliuoti žmonių pokalbius tiesiog sekdamas daugybę paprastų mechaninių taisyklių. Tuo susidomėję žmonės, suprato, kad jis gali būti pranašesnis už žmogų… Juk vienas žmogus taip pat gali geriau funkcionuoti sistemoje nei kitas žmogus, taip ? Ar šioje sistemoje prieštaravimai, abejonės, empatija, jausmai yra pertekliniai? Ar pilnavertiškam funkcionavimui užtenka tik intelekto? Galbūt reikėtų optimizuoti žmogų ir sukurti optimizuotą distopinę gentį ir tai patikrinti? Ką dar norėtumėte patikrinti? Elgseną šokio ar sekso metu, gustatyvinius sugebėjimus? Tik nesijaudinkite, mes jau turime visus jūsų klausimus į mūsų atsakymus.

Vilma Pitrinaitė - tarp Lietuvos ir Belgijos gyvenanti ir kurianti šokio menininkė, savo kūrybinį kelią pradėjo Kauno šokio teatre „Aura“. Vėliau mokėsi Prancūzijoje, Avinjono šokio konservatorijoje, 2007–2008 m. studijavo choreografiją CDC centre Tulūzoje, 2009–2010 m. – programoje „Ex.e.r.ce“ CCN šokio centre Monpeljė, 2010–2012 m. mokėsi režisūros Strasbūro nacionalinėje teatro mokykloje. Su dramaturgu Thomas Pondevie 2013 m. įkūrė nepriklausomo šokio trupę „WE compagnie“. Savo spektakliuose jungia teatro, šokio ir dokumentikos elementus. 2021 metais V. Pitrinaitė apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi už šokio spektaklį „Tai ne tavo sapnas“.

Idėjos, choreografijos ir tekstų autorė - Vilma Pitrinaitė
Atlikėjos ir choreografijos autorės - Oksana Griaznova, Sigita Juraškaitė ir Agnietė Lisičkinaitė
Kompozitorius - Dominykas Digimas
Projekcijų autorius - Kristijonas Dirsė
Scenografijos ir kostiumų dailininkė - Rūta Kyguolytė
Šviesų dailininkas - Povilas Laurinaitis
Prodiuseris - BE KOMPANIJOS