Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Manuel Velázquez kūrinio „Dvylika“ premjera | Druskomanija 2022

Apie

Renginys įvykęs

Kompozitoriaus Manuel Velázquez kūrinio „Dvylika“ premjera šiuolaikinės muzikos festivalyje „Druskomanija“
Atlikėjai: Gina Kazlauskaitė (vokalas), Egidija Mačiulytė (pritariamasis vokalas), Agnė Šiaulytė (pritariamasis vokalas), Lora Kmieliauskaitė (smuikas), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Greta Pocevičiūtė (fleita), Ignas Daniulis (klarnetas), Manuel Velázquez (fortepijonas, gitara).

APIE KŪRINĮ
„Dvylika“ – tai muzikinis kūrinys, laisvai paremtas lietuvių liaudies pasakojimu „Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“. Jį sudaro dvylika dalių: šešios dainos ir šeši instrumentiniai kūriniai. Jame popmuzikos dainų kūryba derinama su šiuolaikiniais muzikos rašymo metodais. Kūrinyje pateikiami požiūriai ir apmąstymai apie išėjimo sąvoką, suteikiant jai daugybę konotacijų ir prasmių: išėjimas kaip atsitraukimas nuo vietos, kurią vadiname namais; atitolimas nuo savęs per gyvenimo patirtį, tiek gerą, tiek blogą; ir išėjimas kaip įsitikinimas, kad mūsų gyvenimas yra baigtinis. Šis iš pažiūros niūrus požiūris neturėtų atitraukti dėmesio nuo to, kad „Dvylika“ į šias išėjimo idėjas žvelgia iš vilties perspektyvos (žr. kūrinį Hope is a thing with Feathers, sukurtą pagal Emily Dickinson eilėraštį). Tokiu būdu tai daugiasluoksnis albumas apie viltį: ji vaizduojama ir aprašoma, tačiau taip pat siekiama sukelti klausytojams emocijas ir pojūčius, kupinus vilties. Dvylika – tai ieškojimas tiek mūsų tradicijose, tiek naujovėse, siekiant sukurti empatišką atsparumą, oriai, tvirtai, ir viltingai orientuotis gyvenime ir išsiugdyti akį, kuri visada ieško mus supančio grožio.

Durys: 18:30
Renginio pradžia: 19:00
Renginys NEMOKAMAS
--------
Šiuolaikinės muzikos festivalis
DRUSKOMANIJA 2022: NARATYVAI
--------
Festivalio organizatorius: Lietuvos kompozitorių sąjunga
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LATGA