Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Koncertinio-dokumentinio filmo „Laisvė Šaukia" peržiūra Užupio meno inkubatoriuje

Apie

Renginys įvykęs

Vasario 12 d. 14.00 val. Užupio meno inkubatoriuje vyks koncertinio-dokumentinio filmo „Laisvė Šaukia” peržiūra. Šis renginys yra Vilniuje vykstančio „Su-Menėk“ akcijos dalis, kuri kviečia vilniečius bei miesto svečius jau trečią kartą kiekvieną vasario savaitgalį (nuo vasario 4 d.) leistis į meno pripildytą kelionę „SU-MENĖK“.

Apie filmą:

Sakoma, jog muzika – pati asmeniškiausia komunikacijos forma. Muzika išreiškia ir perduoda reikšmes, kuriomis mes komunikuojame: emocijas, simbolius, istorines ir kultūrines vertes. Dar senovės graikai, įvertindami garsų meno galią, manė, jog muzika gali daryti poveikį: auklėti ar sukelti tam tikrą nuotaiką. Tad muzika ne tik linksmina, bet ir guodžia sunkiomis akimirkomis. Ne tik klausytoją, bet ir kūrėją, kuris muzikiniais garsais pasakodamas istorijas fiksuoja savą, asmenišką patirties būseną.

Istorijas apie išgyvenimus, kuriuos patiriame kasdien, savo naujame albume „Laisvė šaukia“ užfiksavo Saulius Petreikis ir Donatas Petreikis. Daugiau nei dvejus metus brandintos kompozicijos, kurias įkvėpė Lietuvos gamta ir istorija, pasakoja apie meilę, skausmą, džiaugsmą, liūdesį, o visų svarbiausia – troškimą gyventi laisvai. Kompozicijos, alsuojančių baltiška dvasia, sugulė ir į išskirtinio formato dokumentinį filmą „Laisvė šaukia“, atskleidžiantį, kaip gimsta „Saulius Petreikis World Orchestra“ muzika. Kompozitorius ir atlikėjas Donatas Petreikis sufleruoja, jog pats albumo „Laisvė šaukia“ pavadinimas išduoda, jog albume išgirsime ir kovingų, dvasią keliančių melodijų, ir ramių kompozicijų. Jomis kūrėjai išreiškė laisvės troškimą, o klausytojas kiekvienoje kompozicijoje gali atrasti savą istoriją. „Laisvė šaukia“ skambančioje muzikoje ryškūs skandinaviški ir baltiški motyvai, kurie susipina su lietuviškomis intonacijomis, o tradiciniai liaudies instrumentai, gretinami su styginiais ir variniais pučiamaisiais instrumentais, kuria unikalų skambesį, išreiškiantį kūrėjų laisvės troškimą. „Klausantis visų keturiolikos albume įrašytų kompozicijų, galima išgyventi įvairias istorijas: išgirsti gamtos garsus ar pajusti į mūšį žygiuojančių karių šauksmus. Visose vienaip ar kitaip skleidžiasi laisvės motyvas“, - sako D. Petreikis. Laisvė atlikėjams reiškia ir galimybę su klausytoju komunikuoti gyvai. Norėdami šį momentą užfiksuoti ir pasidalinti su klausytojais, „Saulius Petreikis World Orchestra“ paruošė staigmeną – sukūrė dokumentinį filmą „Laisvė šaukia“ (režisieriai Airidas Janušauskas ir Saulius Petreikis). „Norėjome, kad mūsų gyvi koncertai sklistų interneto platybėse ir klausytojams būtų prieinami bet kada“,- pasakoja idėjos autorius S. Petreikis. Dokumentinėje-muzikinėje apybraižoje „Laisvė šaukia“ ne tik skamba gyvai atliekama albumo „Laisvė šaukia“ muzika, bet ir atskleidžiami albumo kūrybos užkulisiai: kūrybinis brolių tandemas pasakoja apie kraujo ir kūrybinį ryšį, pasiskirstymą funkcijomis kūrybiniuose procesuose ir ryšį su gamta ir folkloru. „Filmas tarsi papildo muzikinį albumą - jame atsakome į labai daug gerbėjams rūpimų klausimų“, - sako S. Petreikis.

Po filmo peržiūros vyks susitikimas su muzikantu Sauliumi Petreikiu.
Koncertinio-dokuemntinio filmo trukmė 1 val.
Bilieto kaina - 5 eur