Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


„Laiškai iš praeities“: Rafailas Karpis (tenoras), Darius Mažintas (fortepijonas)

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Koncertas
Data Data:
Ketvirtadienis, Liepa 27, 2023
Vieta Vieta:
M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11, Vilnius
Pradžia Pradžia:
18:00 val.

Apie

„Skambantis Čiurlionio Vilnius“ – septynios muzikinės dovanos Vilniaus miestui. ŠEŠTA DOVANA – „Laiškai iš praeities“.

M. K. Čiurlionio namai liepos 27 d., ketvirtadienį, 18 val. muzikinio ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ klausytojus kvies pažvelgti į miesto praeitį ir atgaivinti joje glūdinčią žydų kultūrinę atmintį. Šeštasis ciklo koncertas simboliškai „Laiškais iš praeities“ nuties muzikinius tiltus, pažymėdamas istorinį Vilniaus miesto gimtadienį pianisto Dariaus Mažinto ir tenoro Rafailo Karpio dueto koncertine programa.

Programoje „Laiškai iš praeities“ skambės retai atliekami, lyriški, dramatiški ir net humoro nestokojantys kūriniai – dainos, pasakojančios apie to meto žmonių išgyvenimus, socialines problemas, liudijančios, kad stipri kultūra gali gyvuoti net neturint savos žemės. Jų autoriai – iškilūs to meto kultūros veikėjai, glaudžiai susiję su tų laikų Vilniaus ir Lietuvos istorija.

Paklausti apie programą, atlikėjai išryškina kasdienybėje slypintį dvasiškumą, leidžiantį tikėti lengvesne diena, bei kultūros svarba, kuri kaip gyvenimo variklis neleidžia sustoti. „Kai kurie kūriniai yra jausmingos dainos apie gyvenimo kasdienybę, kai kurios melodijos – maldų tekstais. Yra du Maurice’o Ravelio kūriniai fortepijonui ir balsui. Vienas jų – „Kaddish“ – tai malda už mirusiuosius…“, – programą pristato tenoras Rafailas Karpis. Jo žodžius papildo ir šiek tiek kitokį programos atspalvį nusako pianistas Darius Mažintas: „Kultūra yra kaip tikėjimas, viso gyvenimo variklis, kažkas nepaaiškinamai šventa… Kultūra – esminis dalykas, suteikiantis teisę vadintis žmonėmis…“

Įėjimas laisvas.

Plačiau ➤ https://bit.ly/sesta_dovana