Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Meistriškumo pamoka | Kanklės su Laima Jansone (Latvija)

Apie

Renginys įvykęs

Visus, kuriems kanklės yra svarbi gyvenimo dalis, kviečiame nepraleisti progos ir apsilankyti lapkričio 12 d.18 val. Vilniaus mokytojų namuose rengiamoje kanklių meistriškumo pamokoje. Tai unikali proga asmeniškai susitikti ir gauti profesionalių patarimų iš Laimos Jansonės - vienos geriausių ir profesionaliausių kanklininkių Baltijos šalyse. Laima Jansonė baigė Jāzepo Vītolo Latvijos muzikos akademijos etnomuzikologijos bakalauro studijų programą; ji taip pat studijavo Sibelio akademijoje Helsinkyje.

Savo muzikoje Laima sujungia tradicinių etnografinių kanklių skambesį, taip pat instrumento elektroninį atitikmenį, ypatingą dėmesį skirdama improvizacijai. Laimos Jansone profesionali solinė karjera prasidėjo 2011 m. Nuo to laiko ji reguliariai koncertuoja Latvijoje ir užsienyje - Vakarų ir Šiaurės Europoje, Japonijoje, Australijoje ir kitose šalyse. Ji koncertavo su Latvijos valstybiniu kameriniu orkestru „Sinfonietta Rīga“, Latvijos radijo choru, su etno-džiazo trio „Zarbugans“ didžiausiame Baltijos šalių džiazo festivalyje „Rīgas Ritmi“ („Riga’s Rhythms“) ir Cēsių meno festivalyje. 2011 m. Ji užėmė pagrindinę sceną WOMEX- didžiausioje tarptautinėje pasaulio muzikos parodoje. Tais pačiais metais ji taip pat išleido DVD ir CD įrašus „Sidrabs“ (sidabras), bendradarbiaudama su režisieriumi Olafu Okonovu.

Svarbiausi pastarųjų metų atlikėjos veiklos akcentai: dalyvavimas koncertinėje programoje „Gimė Rygoje“ su latvių kompozitoriumi Raimondu Paulsu; įrašas su estrados dainininku Renārsu Kaupersu; sėkmingas sceninis bendradarbiavimas su grupe „Astro’n’out“; pasirodymas su Farerų salos vokalistu Eivøru ir koncertinė programa „Zeme“ (Žemė), latvių tradicinės ir elektroninės muzikos sintezė, sukurta kartu su DJ Monsta.

Meistriškumo pamoka su Laima Jansone yra nemokama, bet reikalinga registracija. Pasiimkite instrumentą ir susitikime meistriškumo pamokoje!