Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Krištolinis balsas (Astos Krikščiūnaitės koncertas)

Apie

Renginys įvykęs

Šių metų birželio 10 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje įvyks Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas) ir soprano Astos Krikščiūnaitės koncertas.

Daugelis kritikų pažymi, jog Šv. Kristoforo kamerinis orkestras iš kitų Lietuvos kolektyvų išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, yra ir „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. Šiandien jo repertuare – daugiau kaip trisdešimties Lietuvos autorių opusai: nuo senosios muzikos iki Lietuvos muzikos akademijos studentų darbų. Nuo pat pirmųjų orkestro gyvavimo dienų ypač intensyviai dirbantis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras yra pelnęs platų pripažinimą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Taip pat šis orkestras – laukiamas svečias Lietuvos ir užsienio šalių prestižinėse koncertų salėse. Orkestras nuolat bendradarbiauja su žinomais Lietuvos ir užsienio kolektyvais bei solistais, tarp kurių – ir sopranas Asta Krikščiūnaitė.

Asta Krikščiūnaitė su Šv. Kristoforo orkestru bendradarbiauja jau ilgus metus, kartu pristato premjerinius lietuvių kompozitorių kūrinius. A. Krikščiūnaitė yra pelniusi daugybę tarptautinių konkursų apdovanojimų, 2011 m. jai suteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija už plataus Lietuvos ir pasaulio muzikos repertuaro intelektualų ir įtaigų įprasminimą, už išskirtinę vokalo kultūrą. A. Krikščiūnaitės repertuare svarbūs tiek operos, tiek oratorijos, kantatos ar dainos žanrai. Ji dainuoja įvairių stambios formos kūrinių solo partijas. Lietuvos kompozitorių kūriniuose yra specialiai A. Krikščiūnaitei skirtų partijų. Taip pat A. Krikščiūnaitė sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos ir užsienio muzikiniuose teatruose. A. Krikščiūnaitė koncertuoja su įvairiais simfoniniais ir kameriniais orkestrais Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Izraelyje, Norvegijoje, Suomijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Slovėnijoje ir kt. Atlikėja mielai atlieka lietuvių kompozitorių kūrinius, yra kviečiama dalyvauti jubiliejiniuose koncertuose. Nuo 2005 metų Asta Krikščiūnaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vokalo katedros docentė, LMTA Senato narė.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir soprano Astos Krikščiūnaitės koncerte skambės klasikinės muzikos aukso fondo kūriniai. Atlikėjai maloniai kviečia vilniečius ir Vilniaus miesto svečius išgirsti orkestro ir soprano dialogus!

Atlikėjai:
Asta Krikščiūnaitė (sopranas)
Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas).

Programa:
Klasikinės muzikos aukso fondo kūriniai.