Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | KOLEKTYVINIS SAPNAS

Apie

Renginys įvykęs

Kasetiniai grotuvai „Walkman“, sutraukyti laidai, metaliniai kiaušinių plaktuvai, kontrabosas, išmanieji telefonai, garso efektų pedalai, variniai vamzdžiai, kontaktiniai mikrofonai, siaubo garsų generatoriai ir taip toliau – visa tai savo kolekcijoje jau spėjo sukaupti eksperimentinės muzikos duetas „Bad Groupy“. Jo nariai – Hamburge gyvenanti estė ir amerikietis iš Niujorko – kuria akustinio ir skaitmeninio garso kompozicijas pasitelkdami įprastus instrumentus, įvairiausius daiktus ir senamadiškas technologijas. Mėgindami „išvynioti“ garsą jiedu kuria sudėtingas muzikines struktūras ir neretai pasiekia netikėtų, bet malonių rezultatų, o klausytojui telieka suvokti, kad jis gauna ne tai, ko galbūt tikėjosi. Šiųmečiame „Jaunos muzikos“ festivalyje muzikantai mėgins laisvąją improvizaciją derinti su programuotais konstruktais ir kasdienybės garsais. Tikslas – kurti sferiškus garsovaizdžius, pripildančius koncerto erdvę ir klausytojo ausis tam tikrų garsinių objektų, kurie gali pasirodyti pažįstami, bet bus unikalūs. Tad šis pasirodymas vadintinas kolektyviniu sapnu, kurio metu sukuriama laikina, bet visiems bendra erdvė.

Atlikėjas:
„Bad Groupy“ (Estija, Jungtinės Amerikos Valstijos)

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.