Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Kimmo Pohjonen - akordeono panko garsų ir šviesų šou

Apie

Renginys įvykęs

Po 14 metų pertraukos į Lietuvą atvyksta laukiamiausia festivalio žvaigždė, 2008 metais klausytojus privertęs aikščioti iš netikėtumo – Kimmo Pohjonen. Akordeono Džimiu Hendriksu tituluojamas, suomišku atsaku Björk vadinamas atlikėjas Kimmo Pohjonen su savo instrumentu galynėjasi tarsi su aligatoriumi. Kimmo Pohjonen – klausytojus apstulbins unikaliu ir nepaprastai įspūdingu muzikos ir šviesos efektų šou. Vienas ryškiausių šių dienų akordeonistų bei kompozitorių, garsėjantis netradiciniais Multimedia projektais – suomių akordeono magas Kimmo Pohjonen. Savo pasirodymuose jis gretina liaudiškas akordeono ištakas su roku, improvizaciniu avangardu, klasikine muzika ir teatriniais šou. Taigi festivalio uždarymo koncerte, akordeono magas Kimmo Pohjonen pramogų klubą „Vakaris“ pavers rūke skendinčia, apžavais kerinčia mistine erdve, kuriame pasklis spjaudančių suomiškų runų atgarsiai, hipnotizuojančios aimanos ir anapusinio pasaulio karštis.

Laisvos formos garsai, melodijos ir ritmai išvystomi į galingą vizualinę vaizduotę ir kūrybines kompozicijas. Įvairūs garsai, sklindantys iš žmogaus kūno, hipnotizuojantys virpesiai ir lyrinės melodijos susitinka su šiuolaikinėmis technologijomis ir atsiskleidžia kaip pagoniškos ritualinės veiklos, jautrios giesmės ar siautulinga šokių muzika. Nors Kimmo pasirodymuose netrūksta šėlstančios energijos ir pankiškos dramos, bet tuo pačiu visas garso vaizdas išlieka atviras ir jautrus naujoms, spontaniškoms spalvoms ir formoms

Kimmo Pohjonen padarė revoliuciją akordeono atlikimo bei garso formavimo srityje. Tarptautinę karjerą pradėjo dar dešimtojo dešimtmečio viduryje. Atlikėjas groja pagal užsakymą pagamintu elektrifikuotu instrumentu, gebančiu atlikti įvairius MIDI efektus. Jo įrašuose skamba dinamiškos kompozicijos su drąsiais, naujais ir baimę keliančiais akordeono garsais, o jo pasirodymai kupini erdvinio garso ir šviesų, todėl klausytojai išgyvena unikalų bei žadą atimantį patyrimą.

Atlikėjas bendradarbiauja ne tik su profesionaliais muzikantais, tačiau ir su šokėjais, režisieriais, dailininkais bei inžinieriais. Taip pasaulį išvydo tokie projektai kaip „Ultra Organ“ ar šokio bei muzikos sintezė „Breath“, kurioje persipynė gyva muzika bei paslaptingus mitinius vaizdus atkurianti choreografija. Atlikėjas surengė daugiau nei tūkstantį koncertų prestižiškiausiose pasaulio koncertų salėse, įskaitant David Bowie koncertą „Meltdown“, „The Proms“ Karališkojoje Alberto salėje, „The Barbican“ Londone, Linkolno centre ir Carnegie Hall Niujorke bei Kelno filharmonijoje, dalyvavo Londono ir Kopenhagos džiazo festivaliuose. 2012 m. pristatytas dokumentinis filmas, pasakojantis apie patį atlikėją, pavadinimu „Soundbreaker“. Filmas laimėjo FIFA Monrealio apdovanojimą „Prix de la Création / Award for Creativity“ ir buvo rodomas daugiau nei trisdešimtyje šalių. 2016 m. Kimmo Pohjonen buvo apdovanotas Suomijos vyriausybės valstybine daugiadisciplininio meno premija už išskirtinius aukštos kokybės meno pasiekimus, eksperimentavimą ir įvairius skirtingų meno formų projektus.

Organizatorius:

Lietuvos akordeonistų asociacija

Tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2022“

Meno vadovas prof. Raimondas Sviackevičius