Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Valstybės pažinimo centre

Apie

Renginys įvykęs

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną kviečiame švęsti Valstybės pažinimo centre, kuriame Jūsų lauks kūrybinės dirbtuvės, protmūšis „Surask Mindaugo karūną“, laidos apie Valstybės dieną peržiūra ir paveikslo „Dabartis Naujajam Rytojuj – DNR paveikslas nr. 1“ atidarymas.
Pažinkime valstybę ir jos istoriją drauge!

PROGRAMA:
12–18 val. Valstybės pažinimo centro nuolatinės ekspozicijos ir parodų „PERMAINŲ LAIKAS: teatras, muzika, kinas ir dailė 1985-1995“ bei „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“ lankymas

12–18 val. Laida „Kas? Kaip? Kodėl? Apie valstybines šventes vaikams: Kovo 11“
Ar žinai, kaip gimė tavo valstybė? Kas karaliui Mindaugui padėjo sukurti šalį? Kodėl žemėlapyje atsirado Lietuva? Į šiuos bei daugybę kitų klausimų, susijusių su Valstybės diena, atsakymus rasite laidų ciklo „Kas? Kaip? Kodėl?“ pamokoje!

12–14 val. Kūrybinės dirbtuvės „Pasigamink karūną!“
Ar nors kartą svajojai tapti karaliumi ar karaliene? Liepos 6-ąją kviečiame tave į kūrybines dirbtuves, kuriose pasigaminsi svarbiausią karalystės, karaliaus valdžios ir valstybės simbolį – karūną!

13 val. Paveikslo „Dabartis Naujajam Rytojuj – DNR paveikslas nr. 1“ atidarymas
2021 m. Valstybės ir Tautiškos giesmės proga, jauni molekulinės biologijos srities tyrėjai Lietuvai ir jos žmonėms padovanojo neįprastą dovaną – DNR molekulėje, pasitelkus ateities technologijas, užkoduotą Lietuvos valstybės himną. Šiais metais jaunieji tyrėjai pasauliui pristato unikalų reiškinį, mokslo ir meno sintezės produktą: paveikslą „Dabartis Naujajam Rytojuj – DNR paveikslas nr. 1“, kuriame užkoduoti Valstybės pažinimo centro lankytojų palinkėjimai Lietuvai, faktai apie Lietuvos istoriją bei dailininko M.K. Čiurlionio darbai.
Atidarymo renginyje dalyvauja LRPK kanclerė Agila Barzdienė, jaunieji tyrėjai Lukas Žemaitis, Ignas Galminas ir menininkas Tadas Sokolovas.

14 val. ir 16 val. protmūšis „Surask Mindaugo karūną“
Kviečiame į nuotaikingą protmūšį, kuriame sužinosite, kaip vadinama paslaptingoji Mindaugo pilis, kokia kalba kalbėjo Mindaugas ir... kur paslėpta karaliaus karūna!
Trukmė: apie 1 val.
Dalyvių amžius: nuo 1 klasės ir vyresni.

Liepos 6-ąją Jūsų lauksime 12–18 val. (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val.). Apsilankymas ir visos paslaugos nemokamos, įėjimas iš Totorių g. 28 pusės.

Iki pasimatymo!