Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Laiminguo | Kalėdinis dainų ir sutartinių vakaras

Apie

Renginys įvykęs

Aprašymas: : LAIMINGUO – tai neįprasta, nunykusi laimės linkėjimo forma. Muzikantai tikėdami tradicinės muzikos tyrumu ją atlikdami klausytojams savaime linki laimės.

Kviečiame į Vilniaus senamiesčio dvasia pulsuojantį Meno fortą, susiburti ir pabendrauti tiek prie arbatos puodelio, tiek apsikeičiant šiltais žvilgsniais, besiklausant ilgai brandintos Laiminguo Kalėdinės koncertinės programos. Atlikėjai pažadėjo muzikaliai įtraukti ir visus atėjusius klausytojus, tad būkite pasiruošę atvirom širdim ir ausim, džiaugsmingai bei šventiškai praleisti vakarą.

**Durys: 18:30
**Koncertas ir sutartinės 19:00
Po koncerto kviečiame susiburti jaukioje Forto palėpėje ir pratesti bendrystę prie arbatos ir vaišių stalo. Bus jauku, šilta ir nuostabu! Laukiame jūsų atvykstant

Bilietai brangs.
Renginio diena atsiskaitymas grynais prie durų.
**Adresas:
**Meno Fortas (įėjimas iš Šekspyro viešbučio kiemo)
**Bernardinų g. 8, Vilnius

Šio dueto muzikinę programą sudaro ne tik lietuvių liaudies dainų ir sutartinių savitas pateikimas, bet ir kitų tautų tradicinė muzika ir jų jungimas su lietuviškuoju folkloru. Muzikinės kompozicijos atliekamos dviem vokalais, būgnu, kanklėmis, kai kur naudojamas ir dambrelis.
„LAIMINGUO“ yra pasirodęs tiek Lietuvoje tiek užsienyje: Lenkijos eksperimentinės archeologijos
festivalyje „Biskupin“, Norvegijos vikingų turgelių (Viking markets) metu, Čekijoje ir Vengrijoje
muzikos festivaliuose. Taip pat bendradarbiaujama su skirtingų tautų šamanais, muzika gyvai skamba įvairių ritualų metu. Nors dauguma kompozicijų yra gana ramios ir turinčios meditacinį poveikį, tačiau galima išgirsti ir gyvesnių bei energingesnių kūrinių.
Seserys, pasikvietusios Indiškos muzikos atlikėją, įvaldžiusį sitarą ir sarodą, Rytį Girską, tapo muzikos grupe. Dabartinės jų kompozicijos – tai tartum kultūrų dialogas, pasaulio muzika. Seserys išlieka atviros kitoms kultūroms, jų tradicinei muzikai. Tad grupės
repertuare galima išgirsti ne tik savitų lietuvių liaudies dainų bei sutartinių aranžuočių, bet ir kitų tautų muzikos. Kompozicijose gražiai sudera lietuviškas šaknis atstovaujančios kanklės ir Indijos kultūros instrumentai: sitaras ir sarodas.
Iki pasimatymo gruodžio 10 Meno Forte