Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Kaip šiuolaikinėje Lietuvoje gyvena religinės mažumos?

Apie

Renginys įvykęs

Spalio 26 dieną 12 val. vyks monografijos „Religinės mažumos, visuomenė ir valstybė šiuolaikinėje Lietuvoje“ pristatymas ir aptarimas, kurį organizuoja asociacija „US-LT Alumni Association“. Pristatymas vyks nuotoliniu būdu.

Pristatyme dalyvauja: sociologė ir religijotyrininkė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė, monografijos „Religinės mažumos, visuomenė ir valstybė šiuolaikinėje Lietuvoje“ autorė dr. Milda Ališauskienė. Diskusijos vedėja – dr. Monika Rogers. Diskusijos moderatorė – dr. Dovilė Sagatienė.

Religijų įvairovė yra kiekvienos šiuolaikinės visuomenės socialinė tikrovė, o religinės mažumos yra jos neatsiejama dalis. 2023 m. Vytauto Didžiojo universiteto leidyklos išleistoje Mildos Ališauskienės mokslo monografijoje „Religinės mažumos, visuomenė ir valstybė šiuolaikinėje Lietuvoje“ siekiama atskleisti religinių mažumų, visuomenės ir valstybės santykius šiuolaikinėje Lietuvoje, pasitelkiant socioistorinę perspektyvą bei taikant sociologinę analizę. Monografijoje aptariamas religijų įvairovės reiškinys bei jo bruožai, religijos ir valstybės santykiai, religijų persekiojimo bei diskriminacijos dėl religijos problemos, religinių mažumų ir Lietuvos visuomenės santykių raida ir dinamika.

Monografija naudinga visiems, besidomintiems šiuolaikiniais religijų tyrimais – tyrėjams ir studentams, taip pat religijos politikos formuotojams bei tiems, kurių gyvenimas tiesiogiai susijęs su šios politikos priemonėmis.