Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Renginys įvykęs

Justas Vėbra / Nedidelė personalinė grafikos - Piešinių paroda

Parodoje eksponuojami grafiniai piešiniai, vystant asmeninę dailininko tematiką, artimą siurrealizmui.

Dailininkui svarbus grafinis piešinys, kuriamas klasikiniais meniniais principais. Technologijų ir skaitmeninės erdvės fone klasikinis piešinys ir tradicinės meninės išraiškos priemonės tampa vertybe ir kaip technika ir kaip meninės raiškos būdas. Kūrėjams sudominti žiūrovą nejudančiu vaizdu bėgant amžiams tampa vis didesniu iššūkiu, tam skiriamas ne vienas dešimtmetis gilinant jau vien techninius įgūdžius, naudojant apšvietimo, plastinės anatomijos, medžiagoškumo, kompozicijos principus. Autoriui svarbus piešinio, kaip savarankiškos meninės šakos - parodinio piešinio pristatymas, įdėjos vystymas. Piešinys klasikiniame akademiniame mene visada buvo laikomas pagrindu, be jo neatsirasdavo joks kūrinys. Tačiau, ne visada, ir net iki dabar ne visose šalyse jis yra populiarus kaip parodinė meninė forma, to yra siekiama. Dailininkui taip pat svarbus asmeninis braižas, kūrinio originalumas, tematika, vystoma jau ne vieną dešimtmetį. Šalia grafinių išraiškos priemonių autoriui svarbu gilintis į vaizduojamą figūrą, jos transformacijas, metamorfozes. Nagrinėjamos žmogaus, žmogiškumo – humanizmo ir jo ribų, paribių temos. Vertybių perkainojimas, asmenybės virsmai, transformacijos, metamorfozės ir pasaulio atgarsis žmoguje, simboliai, archetipai iškylantys žmogaus sąmonėje, mums pavaldžios ir nepavaldžios jėgos, netikėtos ir kartais groteskiškos formos, persipinančioas su asmeniniu dailininko stiliumi. Stengiamasi peržengti mums įprastas buities ir įprastų taisyklių ribas, leidžiantis į pasąmonės vaizdinių ir apmąstymų kelionę. Įvairiais laikmečiais, nuo senovės iki dabartinių laikų pasąmonė ir vidinės būsenos išraiškos rasdavo vietą meno pasaulyje. (H. Bosch, Pieter Bruegel, Albrecht Dürer, William Blake, S. Dali, René Magritte ir t.t.) J. Vėbra sieka asmeninio kūrybinio kelio, ieško savitos grafinės ir idėjinės išraiškos, kas visada nėra greitas procesas.

Nedidelėje parodoje eksponuojami darbai sukurti per sąlyginai trumpą, užsibrėžtą – tik keleto mėnesių laikotarpį, kas nėra įprasta detaliame ir smulkmeniškame kūbiniame procese. Kviečiame aplankyti.