Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Amrita ● Jovitos Ambrazaitytės paroda

Apie

Renginys įvykęs

Amrita – tai nemirtingumo ir jaunystės simbolis. Nektaras, iš vandenų iškilęs indų dievams plakant pasaulio vandenyną , o tūkstančius mylių į vakarus žinomas ambrozijos vardu.
Amrita – visa tai, kas kyla iš gelmių ir tuo pačiu apjungia mus visus.
Nuskinti gėlės žiedlapiai – pasmerkti sudžiūt ir sudūlėti, bet fotografijos kompozicijose įgyja naują gyvenimą. Tampa nemirtingi.
Spalvų virpesiai ir simetrija mena dievišką tobulumą, o ryškus koloritas žiūrovą nukelia į spalvingą Indijos pasaulį.
Kovo 8 d. trečiadienį, 19 val. Dūmų fabrike (Dūmų g. 5, Vilnius) duris atvers fotografės Jovitos Ambrazaitytės paroda ,,Amrita’’.
Paroda vyks iki 2023 m. kovo 30 d.
Šioje makro fotografijos parodoje jūsų laukia ne tik nežemiški Jovitos Ambrazaitytės gėlių žiedai, bet ir puokštė Lietuvos ir Indijos kultūrų grožio įkvėptų kūrybinių vyksmų.
Indiško šokio judesio dirbtuvės su Kristina Luna
Kovo 9 d. 18:30
Kovo 16 d. 18:30
Kovo 23 d. 18:30
Kanklių meditacija su Agota Zdanavičiūte
Kovo 17 d. 18:30
Rytų šokio judesio ir sutartinių mankšta
Kovo 24d. 18:30
APIE AUTORĘ
Jovita Ambrazaitytė ilgą laiką domėjosi ir kūrė senosios fotografijos technologijomis: cianotipija, liumografija, camera obscura.
Pasak menininkės, šios technikos leidžia perteikti vaizdą tam tikro „lytėjimo“ būdu.
Ji vertina ne tik glaudų prisilietimą prie kūrinio, bet ir atsitiktinumo, akimirksnio grožį. ,,Kuo trumpesnis vaizdo gimimo kelias, tuo didesnė tikimybė gauti ,,tikrą’’ vaizdą’’, sako Jovita.
Noras prisiliesti prie daiktų ar reiškinių pirminės esmės menininkę nuvedė prie eksperimentavimo su skaitmeninėmis technologijomis. Daugkartinės ekspozicijos panaudojimas, kompozicijų kūrimas veidrodinio atspindžio dėka suteikė įkvėpimo naujam kūrybiniam projektui „Amrita“.
Daugelis fotografės projektų buvo eksponuojami Lietuvos ir Indijos parodose, o dalis šioje parodoje žydinčių fotografijų tarptautiniame Tokijo fotografijų konkurse TIFA22 jau pelnė antrąją vietą.
KADA? Kovo 8 – kovo 30 dienomis
KUR? Dūmų fabrike (Dūmų g. 5, Vilnius)
Projekto organizatoriai: VšĮ Azijos menų centras, Lietuvos-Indijos forumas.