Renginiai Vilniuje domina daugelį, todėl, jei ieškote, kas vyks artimiausiu metu sostinėje: šiandien ar rytoj, esate tinkamoje vietoje! Ši svetainė yra puikus šaltinis, kuriame rasite išsamų sąrašą artėjančių renginių tiek Vilniuje, tiek jo apylinkėse.


Jorūnės Erminienės paroda "PAGARBA GALIMA"

Apie

Renginys įvykęs

Spalio 10d. 18val. Baltijos gintaro meno centras ( Šv. Mykolo g. 12) kartu su Jorūne Erminiene kviečiame į parodos „PAGARBA GALIMA“ atidarymą.

Parodos idėją inspiravo stebint naturaliai susiklosčiusias gyvenimiškas aplinkybes, patyrimus, ieškojimus bei atradimus. Pastebint gamos elementuose Dieviškumo įsikūnyjimus, autorė juos pateikia tarsi religinius atributus, patalpintus relikvijoriuose. Relikvijorius – katalikų liturginis reikmuo šventųjų relikvijoms laikyti, rodant pagarbą viduje saugomam turiniui. Jorūnės Erminienės kurti relikvijoriai skatina naujai pažvelgti į tai kas daug kartų matyta, bet tarsi kitoje šviesoje. Tai tarsi futliarai tikėjimui, vilčiai, pasitikėjimui. Čia, viena iš daugelių pušies šakelių, tampa vienintele ir ji pasiruošusi stebuklui.

Viena iš pagrindinių priežasčių šiems pastebėjimams, bei šios parodos atsiradimą paskatino autorės patirtis auginant sūnų, turintį autizmo spektro sutrikimą. Jos teigimu, tai ypatingai skatina žvelgti į gerai žinomus dalykus naujai. Nors šių relikvijorių turinys įprastai visada esti šalia ir visa tai gali tapti stebuklinga, ir visa tai gali kelti nuostabą.

Paroda veiks iki 2023 m. lapkričio 10 d.
Parodos kuravimą remia Vilniaus miesto savivaldybė.