Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Ką veikti Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje vyksta?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje vykstančius ir artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Jochen Lempert. Fenotipas

Renginio informacija

Renginys Renginys:
Paroda
Vieta Vieta:
Šiuolaikinio Meno Centras
Vyksta Vyksta:
2020.07.17 - 2020.08.30

Apie

ŠMC vasaros parodų sezoną tęsiame trečiuoju solo projektu – vokiečių fotografo Jocheno Lemperto analoginių fotografijų parodos „Fenotipas“, instaliuotos ŠMC Didžiojoje salėje, atidarymu. Savo darbuose Lempert tyrinėja sąsajas tarp žmogaus ir gamtos pasaulių, o taip pat – žiūrėjimo, žmogaus žvilgsnio ir buvimo matomu temas. Drauge jo darbai tarsi meta iššūkį antropocentriniam žvilgsniui į pasaulį.

Jochen Lempert studijavo biologiją, kurį laiką dirbo Friedrich-Wilhelms universitete Bonoje ir tuo pat metu, XX a. 9-ajame dešimtmetyje, kaip eksperimentinio kino grupės „Schmelzdahin“ narys, kūrė filmus „super 8“ juosta, eksperimentuodamas su filmavimo, montažo ir juostų ryškinimo metodais bei tyrinėdamas bakteriologinio irimo ir chemikalų poveikį juostai. Nuo tada Lempert tyrinėja įvairių gyvybės formų gyvavimo ir sugyvenimo būdus ir pavidalus, o taip pat – materialias fotografinio atvaizdo savybes. Ši mokslo ir meno sąjunga Lemperto darbuose išskiria jo figūrą šiuolaikinės fotografijos ir meno kontekste.

Jocheno Lemperto kūryba šiandien itin aktuali žvelgiant iš šiandieninio pasaulio iššūkių perspektyvos, t.y. neišvengiamos būtinybės surasti naują pusiausvyrą ekologinių ir socialinių, tarpusavio santykių kontekste. Ir nors jo fotografijos nesiekia šių tikslų tiesiogiai, jos geba pažadinti kitokio, jautresnio ir atviresnio, matymo ir susietumo patirties galimybę.

Kuratorė: Asta Vaičiulytė

Architektas: Linas Lapinskas

Grafinis dizainas: Vytautas Volbekas

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Goethe-Institut Litauen. Vaizdas: Jochen Lempert, Snapai, 2020, sidabro želatinos atspaudas, fragmentas, menininko ir galerijų ProjecteSD (Barselona) ir BQ (Berlynas) nuosavybė.