Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Organum: Jakub Kuszlik (fortepijonas, Lenkija)

Apie

Jakubas Kušlikas (Jakub Kuszlik) - XVIII Šopeno konkurso IV premijos laureatas, pelnė Lenkijos radijo apdovanojimą už geriausią Mazurkos atlikimą XVIII Šopeno konkurse. Jis yra išskirtinai talentingas prof. Katažinos Popovos-Zydon fortepijono klasės absolventas Bydgoščiaus muzikos akademijoje. Taip pat 10-ojo tarptautinio pianistų konkurso II vietos nugalėtojas Ignacio J. Paderevskio konkurse Bydgoščiuje (2016 m.), Bethoveno konkurse Bonoje pusfinalio (2017 m.), tarptautinio pianistų konkurso „Hilton Head“ Niujorke II vietos laimėtojas ir tarptautinio pianistų konkurso „Top of the World“ Norvegijoje III vietos prizininkas.

The Gramophone apžvalgoje Jedas Distleris rašė: „Aš linkęs sutelkti dėmesį į pianistus, kurių charakterio bruožai, talentai ir keistenybės (arba jų nebuvimas) lengvai atskleidžiamos. Todėl mano dėmesį patraukė keli „deimantai“, tokie kaip Jakubas Kušlikas. Antrame etape dar kartą peržiūrėjau Kušliko pasirodymą ir greitai supratau, kaip jį nuvertinau. Kušlikas yra toks muzikalus, kad jo nepaprastą virtuoziškumą sugebi pastebėti tik po kurio laiko. Jis gimęs groti Šopeną.“

Žymaus lenkų poeto Adomo Mickevičiaus „Baladės ir romansai“ tapo lenkų romantizmo pradžia. Nuo jų sukūrimo praėjo 200 metų. Šie eilėraščiai įkvėpė kitą puikų lenkų kūrėją Frederiką Šopeną, sukurti savo muzikines balades. Abu didieji menininkai buvo priversti emigruoti dėl tarp lenkų skleistų liberalizmo idėjų. Tuo metu Lenkija žemėlapyje neegzistavo, o jos teritorijos buvo kaimyninių valstybių valdžioje. Mickevičius ir Šopenas gyveno ir dirbo Paryžiuje, kuris tapo jų antraisiais namais. Jakubo Kušliko rečitalis primena apie lenkų romantizmo metines ir didžiuosius kūrėjus.

PROGRAMA:

F. Chopin:

Ballade No. 1 in G Minor Op. 23

Ballade No. 2 in F Major Op. 38

Mazurkas Op. 50

No. 1 in G Major

No. 2 in A sharp Major

No. 3 in C sharp Minor

Piano Sonata No. 3 in B minor, Op. 58

Allegro maestoso

Scherzo: Molto vivace

Largo

Finale: Presto non tanto; Agitato

Organizatoriai: Arte Foundation for Culture and Science, Organum

Partneriai: Ministry of Culture and National Heritage in Poland

Dalinai finansuoja Kultūros ir tautinio paveldo ministerija iš Kultūros skatinimo fondo.