Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Renginys įvykęs

Įžeisti. Baltarusi(j)a

30-metį minintis Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, nauja spektaklio „Čia nebus mirties“ versija žadinęs istorinę, kultūrinę ir asmeninę atmintį, reaguoja į tai, kas vyksta dabar ir kas neabejotinai įsirėš į Lietuvos kaimynų – baltarusių – atmintį. Teatras prisideda prie pasaulinės iniciatyvos, skirtos palaikyti laisvės judėjimą Baltarusijoje. Spalio 15 d. Vilniaus mažajame teatre įvyks žymaus baltarusių dramaturgo Andrejaus Kureičiko pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ skaitymas. Šis kūrinys parašytas kaip atsakas į rugpjūčio mėnesį po prezidento rinkimų Baltarusijoje prasidėjusias protesto akcijas. Pjesė liudija rinkimų istoriją, pirmuosius taikius maršus, nuožmią valdžios reakciją, augantį palaikymą protestuotojams ir įspūdingą baltarusių, ypač moterų, atkaklumą. Jos tęsia taikius protestus, nepaisydamos pažeminimo, smurto ir sulaikymų.

Pjese iš karto susidomėjo ir išvertė į anglų kalbą vertėjas ir teatro kritikas Johnas Freedmanas. Be to, jis su bendraminčiais inicijavo pjesės vertimus į skirtingas užsienio kalbas ir jos skaitymus Europos šalių teatruose. Pasak režisierės Gabrielės Tuminaitės, ši skaitymų serija – tai lyg teatrinis „Laisvės kelias“. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras jungiasi prie pasaulinio pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ skaitymų projekto.

Andrejaus Kureičiko pjesę „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ į lietuvių kalbą vertė Andrius Jevsejevas. Skaitymą režisuoja Gabrielė Tuminaitė, dalyvauja aktoriai Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Stirna, Larisa Kalpokaitė, Jūratė Brogaitė, Inga Burneikaitė, Rasa Jakučionytė, Almantas Šinkūnas, Neringa Būtytė, Tomas Rinkūnas, Agnė Šataitė ir Indrė Patkauskaitė.

Renginys, vyksiantis spalio 15 d. 18 val. 30 min. Vilniaus mažajame teatre, nemokamas, tačiau būtina žiūrovų registracija. Žiūrovai bus kviečiami aukoti fondams, renkantiems paramą nuo režimo nukentėjusiems Baltarusijos žmonėms.